Portal bezpiecznego e-biznesu

UOKiK stworzył stronę do nauki wykrywania zagrożeń!

 UOKiK stworzył stronę do nauki wykrywania zagrożeń!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Z okazji Światowego Dnia Konsumenta, który wypada w dniu dzisiejszym, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wraz z Fundacją ProPublika przygotował bardzo ciekawe narzędzie do nauki wykrywania zagrożeń w serwisie społecznościowym.
UOKiK stworzył stronę do nauki wykrywania zagrożeń!

Bardzo potrzebna inicjatywa. Każdego dnia informujemy o fałszywych sklepach oraz innych zagrożeniach, które bardzo intensywnie promują się za pośrednictwem Facebooka oraz innych serwisów społecznościowych. Reklamy są tak przygotowane, aby zachęcić użytkowników do kliknięcia i wykonania szybkiego przelewu, z wiadomym skutkiem.

Strona konsument.edu.pl została przygotowana w ciekawy sposób, który daje możliwość poznania zasad weryfikacji podejrzanych reklam. Stylizowana na typowy serwis społecznościowy, za pośrednictwem przycisku „Pokaż pułapki”, pokazuje użytkownikowi jak wyglądają najpopularniejsze podejrzane wpisy.

Zdecydowanie zachęcam do odwiedzenia strony: konsument.edu.pl

Ciekawostka: Światowy Dzień Konsumenta jest obchodzony w dniu 15 marca z uwagi na fakt, iż 15 marca 1962 r. prezydent USA John F. Kennedy ogłosił 4 podstawowe prawa konsumenckie do: informacji, wyboru, bezpieczeństwa i reprezentacji.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPodejrzane sklepy internetowe! Następny artykuł ›Euro 2020 to świetna okazja dla cyberprzestępców

Newsletter

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się