Portal bezpiecznego e-biznesu

UOKiK ostrzega przed możliwą piramidą finansową

 UOKiK ostrzega przed możliwą piramidą finansową

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Na stronie internetowej UOKiK pojawiło się ostrzeżenie dotyczące firmy Nautilius Investment. Chodzi o piramidę finansową.

UOKiK ostrzega przed możliwą piramidą finansową

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przestrzega przed systemem Omega, który promuje firma Nautilius Investment ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Prezes może wydać ostrzeżenie konsumenckie, jeżeli z zebranych w postępowaniu w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów informacji wynika szczególnie uzasadnione podejrzenie stosowania przez konkretnego przedsiębiorcę praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów, która może spowodować znaczne straty lub niekorzystne skutki dla szerokiego kręgu konsumentów.

Zdaniem Urzędu przedsiębiorca Nautilius Investment Ltd. z siedzibą w Ras Al Khaimah (Zjednoczone Emiraty Arabskie), będący usługodawcą i administratorem internetowej platformy reklamowej Omega, dostępnej m.in. pod adresem https://www.omega.best/en/ dopuszcza się praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów, która może spowodować znaczne straty lub niekorzystne skutki dla szerokiego kręgu konsumentów.

Platforma Omega to system, w ramach którego konsument dokonuje zakupów w zamian za możliwość uzyskania korzyści materialnych, przewidzianych w Programie Afiliacyjnym, w postaci prowizji, których wysokość uzależniona jest przede wszystkim od wprowadzenia nowych członków (konsumentów) do systemu. Taka praktyka wypełnia znamiona systemu promocyjnego typu piramida, o którym mowa w art. 7 pkt 14 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułKoniec wsparcia dla Windows 7 blisko Następny artykuł ›Tajemnica telekomunikacyjna. Sąd może z niej zwolnić!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się