Portal bezpiecznego e-biznesu

Koniec wsparcia dla Windows 7 blisko

 Koniec wsparcia dla Windows 7 blisko

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Microsoft przypomina, że 14 stycznia 2020 r. zakończy wsparcie dla systemu operacyjnego Windows 7

Koniec wsparcia dla Windows 7 blisko

Windows 7 znajduje się na rynku software’owym już od ponad dziesięciu lat. Mimo zaawansowanego (jak na oprogramowanie) wieku wciąż cieszy się technicznym wsparciem swego twórcy, firmy Microsoft. To jednak zmieni się już niedługo, bo 14 stycznia 2020 roku. Użytkownicy tego systemu stracą dostęp do pomocy technicznej, nie dostaną też żadnych aktualizacji (w tym ważnych poprawek zabezpieczeń).

Po wprowadzeniu Windowsa 10 Microsoft dał możliwość użytkownikom komputerów z Windows 7 darmowej aktualizacji do nowej wersji systemu. Nie wszyscy z niej skorzystali, a oficjalnie nie jest to już możliwe. Nieoficjalnie jednak tak, gdyż kluczem do „siódemki” da się aktywować najnowsze wydanie systemu.

Po dacie 14 stycznia 2020 roku na urządzeniach z Windows 7 zacznie pojawiać się informacja o zakończeniu wsparcia, która nie zniknie, dopóki użytkownik na nią nie zareaguje. Powiadomienie ma pojawiać się w wersjach Starter, Home Basic, Home Premium, Professional. Nie dotyczy to użytkowników, którzy wykupili pakiet Extended Security Update i Ultimate. Ewentualna przesiadka na „dziesiątkę” nie powinna być dużym problemem, gdyż nowy system nie ma zbyt wygórowanych wymagań i zadziała na nawet kilkuletnich komputerach.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułHaker szantażuje prokuratorów Następny artykuł ›Jak nie zostać słupem?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się