Portal bezpiecznego e-biznesu

Uchwała Sądu Najwyższego w sprawie frankowiczów opóźniona?

 Uchwała Sądu Najwyższego w sprawie frankowiczów opóźniona?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Przełomowa uchwała SN dotycząca kredytów denominowanych i indeksowanych w walutach obcych, której publiczne ogłoszenie zostało zapowiedziane na 25 marca, może zostać przeniesiona na inny termin. To niedobra informacja dla kredytobiorców, ale wspaniała dla sektora bankowego.
Uchwała Sądu Najwyższego w sprawie frankowiczów opóźniona?

Powodem możliwego niedotrzymania terminu wydania uchwały przez Izbę Cywilną SN jest wewnętrzny spór składu sędziowskiego. Jak podaje “Dziennik Gazeta Prawna” tzw. starzy sędziowie nadal mają wątpliwości co do legalności powołania na stanowiska nowych sędziów. W związku z tym nie chcą orzekać z nimi wspólnie.

Wydanie uchwały razem z nowymi członkami Izby Cywilnej oznaczałoby zaakceptowanie kwestionowanej procedury wyboru nowych sędziów, co do czego stary skład sędziowski ma opory. Obecnie Izba Cywilna liczy sobie 26 członków, z czego tylko 6 sędziów zostało wybranych w budzącej wątpliwości procedurze. Zatem “starzy” sędziowie mają zdecydowaną większość.

Niepewność co do terminu podjęcia uchwały oraz ewentualne przesunięcie w czasie jest jak najbardziej na rękę bankom. Przypominamy, iż uchwała SN, która ma zostać ogłoszona 25 marca może stanowić kamień milowy w sprawach tzw. frankowiczów. Przede wszystkim ma ujednolicić orzecznictwo w sprawach, które kredytobiorcy hipoteczni mający kredyty w walutach obcych, wytaczają bankom. Więcej o tej istotnej uchwale można przeczytać TUTAJ.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułKarta kredytowa gwarantuje bezpieczeństwo transakcji Następny artykuł ›Serwisy ceneo.pl oraz opineo.pl zmienią zasady prezentowania negatywnych ocen

Newsletter

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się