Portal bezpiecznego e-biznesu

Ubezpieczenie dzieci za ich dane pod lupą Prezesa UODO

 Ubezpieczenie dzieci za ich dane pod lupą Prezesa UODO

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych informuje, że analizuje działania PZU w związku z ofertą darmowego ubezpieczenia dzieci w zamian za wyrażenie zgód na przetwarzanie ich danych.
Ubezpieczenie dzieci za ich dane pod lupą Prezesa UODO

Sprawa dotyczy oferty „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko” w którym ubezpieczyciel oferuje darmowe ubezpieczenie dzieci w okresie wakacyjnym. W związku z powyższym Prezes UODO zwrócił się do spółki z prośbą o złożenie wyjaśnień dotyczących zasad pozyskiwania danych dzieci w związku z tą ofertą.

Reakcja Prezesa UODO wynika z licznych sygnałów od osób zaniepokojonych tym, że z oferty ubezpieczenia można skorzystać, jeżeli rodzic lub opiekun wyrazi zgodę na przetwarzanie danych dzieci przez PZU oraz na przez partnerów spółki. Dlatego Prezes UODO, korzystając z przysługujących mu uprawnień, podejmie działania przewidziane przepisami o ochronie danych osobowych, by wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułSąd podtrzymał zarzuty UOKiK wobec Orange, SGI i Vex Następny artykuł ›Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie neonetmax.in.net

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się