Portal bezpiecznego e-biznesu

Sprzedajesz przez FB? Celnicy mogą Cię namierzyć!

 Sprzedajesz przez FB? Celnicy mogą Cię namierzyć!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Celnicy walczą z szarą strefą i kontrolują sprzedaż prowadzoną za pośrednictwem portali społecznościowych przez osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej.
Sprzedajesz przez FB? Celnicy mogą Cię namierzyć!

Ostatnio celnicy przeprowadzili kontrolę jednego z internetowych sprzedawców, który swoje produkty oferował za pośrednictwem Facebooka. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, Anna Szczepańska:

Kontrolowana osoba oferowała do sprzedaży artykuły tekstylne na szeroką skalę na Facebooku bez rejestracji działalności gospodarczej. Wstępne czynności sprawdzające potwierdziły, że od listopada 2018 r. do marca 2019 r. dokonano sprzedaży towarów o wartości około 200 tysięcy złotych bez dokumentowania tych transakcji i odprowadzania właściwych podatków do budżetu państwa. W trakcie przeszukania zabezpieczono towar, który będzie stanowił dowód i posłuży w postępowaniu przygotowawczym i kontroli celno–skarbowej.

Jak dodaje Pani rzecznik:

Osoby, które decydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w internecie, między innymi na różnego rodzaju portalach społecznościowych, m.in. Facebook, powinny pamiętać o robieniu tego zgodnie z przepisami.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułO tym, kiedy cena zbyt okazyjna okazuje się błędem w oświadczeniu woli Następny artykuł ›Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie neonetmax.in.net

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się