Portal bezpiecznego e-biznesu

Split payment od 1 listopada

 Split payment od 1 listopada

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przesunięciu daty wdrożenia split payment, czyli podzielonej płatności, z 1 września na 1 listopada. Czy przyczyną jest chęć dopracowania systemu, a może zbliżające się wybory?
Split payment od 1 listopada

Premier w czwartek odwiedził Krakowski Park Technologiczny, gdzie przekazał informację dla przedsiębiorców.

Po ostatnich kilku spotkaniach z przedsiębiorcami słyszałem wiele różnych postulatów, propozycji, ale jedna dość technicznie brzmiąca i związana z księgowością była istotna dla przedsiębiorców. Otóż dotyczyła ona przesunięcia terminu wdrożenia split payment, czyli podzielonej płatności - zaznaczył Morawiecki.

Mechanizm podzielonej płatności, czyli płace sprzedawcy netto, a na specjalne konto idzie to brutto, czyli VAT, po to, żeby już nikt nie mógł oszukiwać tych przedsiębiorców właśnie, bo to przecież jest też dla ich dobra, jest czymś, co dalej jeszcze dodatkowo ucywilizuje rynek w Polsce - podkreślił szef rządu.

Jednak wiąże się to również z dostosowaniem poszczególnych systemów księgowych dla przedsiębiorców. I słuchając tego ich postulatu, postanowiliśmy z ministrem finansów przesunąć datę wdrożenia z 1 września na 1 listopada tak, żeby były jeszcze dodatkowe miesiące na dostosowania informatyczne systemów księgowych i większa łatwość we wdrożeniu całego tego projektu - oświadczył premier.

Co myślicie o split payment? Czy waszym zdaniem, system ten, faktycznie ucywilizuje rynek w Polsce?

Komentarze

‹ Poprzedni artykułCzy aplikacja FaceApp jest bezpieczna dla danych osobowych użytkowników? Następny artykuł ›Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: porello.pl

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się