Portal bezpiecznego e-biznesu

SMSy wciąż popularne wśród Polaków

 SMSy wciąż popularne wśród Polaków

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Jak wynika z najnowszego wydania raportu SerwerSMS.pl. prawie 94% Polaków codziennie używa SMSów do komunikowania się.

SMSy wciąż popularne wśród Polaków

Już po raz szósty platforma SerwerSMS.pl udostępniła swój raport „Komunikacja SMS w Polsce”, który ocenia kondycję krótkiej wiadomości tekstowej zarówno w sferze konsumenckiej, jak i biznesowej. W aktualnym wydaniu prawie 94% respondentów potwierdziło, że odbiera i/lub wysyła SMSy. Co ciekawe codzienne wysyłanie SMSów deklaruje ponad 65% badanych, natomiast kilka razy w tygodniu - 25% ankietowanych. Wynika z tego, że popularność niniejszego narzędzia komunikacji nie tylko nie spada, ale wręcz rośnie.

Polacy cenią sobie SMSy przede wszystkim za ich szybkość (50,5%) oraz niski koszt (48,6%). Dodatkowo ponad 42% badanych zgadza się, iż wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych stanowi niezawodny sposób na dotarcie informacji do odbiorcy. Ponadto blisko 41% ankietowanych przyznaje, że obsługa SMSów jest prosta i mają do nich łatwy dostęp.

Raport „Komunikacja SMS w Polsce” potwierdza, że dla ponad 70% badanych SMSowe powiadomienia, np. o statusie przesyłki bardzo ułatwiają codzienne życie i są użyteczne. Rosnący trend zakupów online pozwala sądzić, iż obecna forma komunikacji będzie wykorzystywana w coraz większym stopniu, podobnie jak wysyłanie wiadomości z przypomnieniami o umówionej wizycie, nieopłaconej fakturze (62,1%) czy zawiadomienia od instytucji państwowych lub urzędów (50,2%).

Daniel Zawiliński, managing director Platformy SerwerSMS.pl. powiedział:

W ramach komunikacji konsument – konsument (P2P), zauważamy, że popularne są zarówno SMSy, jak i komunikatory. Notujemy natomiast coraz większy wzrost wykorzystania krótkich wiadomości tekstowych w komunikacji firma/instytucja – konsument. Z naszych obserwacji wynika, że jest to spowodowane uniwersalnością kanału SMS, do którego wszyscy mamy dostęp. Aktualnie razem z Google jesteśmy również w trakcie realizacji projektu SMS 2.0, który rozszerzy funkcjonalność komunikacji tekstowej.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułFacebook usuwa fałszywe konta i szkodliwe treści Następny artykuł ›Jak nie zostać słupem?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się