Portal bezpiecznego e-biznesu

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK ws. Allegro

 Sąd podtrzymał decyzję UOKiK ws. Allegro

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Sąd, po rozpatrzeniu odwołania Allegro, podtrzymał decyzję UOKiK z zakresu ochrony zbiorowych interesów konsumentów.
Sąd podtrzymał decyzję UOKiK ws. Allegro

W lutym 2016 r. UOKiK wydał decyzję z zakresu ochrony zbiorowych interesów konsumentów z uwagi na nieprawidłowe praktyki Allegro. Głównym zarzutem wobec Allegro był fakt, iż spółka nie informowała w swoim regulaminie o zasadach udzielania konsumentom ostrzeżeń oraz zawieszania ich kont w przypadku ubiegania się przez sprzedających o zwrot prowizji w związku z niewykonaniem umowy zawartej za pośrednictwem serwisu aukcyjnego.

Postępowanie Allegro został uznane przez UOKiK jako czynności naruszające zbiorowe interesy konsumentów i nakazał ich zaniechanie. Jednocześnie UOKiK zobowiązał spółkę do publikacji treści decyzji na swojej stronie allegro.pl i utrzymywania jej przez okres 1 miesiąca.

W uzasadnieniu wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który podtrzymał decyzję UOKiK, został jasno podkreślone, iż prowadzenie działalności gospodarczej musi być transparentne, a praktyka Allegro była niezgodna z ustawą o świadczeniu usług drogą elektronicznych.

Komentarze

‹ Poprzedni artykuł1,2 mln zł kary dla ITI Neovision Następny artykuł ›Linkowanie – czy może stanowić naruszenie praw autorskich?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się