Portal bezpiecznego e-biznesu

Prawo do bycia zapomnianym dotyczy tylko UE

 Prawo do bycia zapomnianym dotyczy tylko UE

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Zgodnie z orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości UE prawo do bycia zapomnianym dotyczy jedynie wyszukiwarek Google w krajach członkowskich UE.
Prawo do bycia zapomnianym dotyczy tylko UE

TSUE wydał wyrok w sprawie Francja vs Google. Zdaniem sądu, Google nie musi usuwać odnośników do szkodliwych treści na temat poszczególnych osób we wszystkich wersjach przeglądarek, a jedynie w tych, w których obowiązuje prawo do bycia zapomnienia, czyli w krajach w Unii Europejskiej.

Zwycięstwo Google, w praktyce oznacza, że „prawo do bycia zapomnianym” będzie miało zastosowane w przypadku używania wyszukiwarki z końcówką krajów należących do UE. Natomiast po wejściu na wersję wyszukiwarki obowiązującą w Stanach Zjednoczonych owe treści oraz odnośniki pojawią się w standardowym trybie wyszukiwania

Google podaje, że w ostatnich 5 latach otrzymał blisko 850 tys. wniosków o "prawo do bycia zapomnianym", co spowodowało, że wyszukiwarka usunęła 45 proc. z 3,3 mln podanych w żądaniach linków. Warto jednak zaznaczyć, że same treści nie giną z Internetu, a jedynie nie są wyświetlane w wyszukiwarce.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUważajcie na sklep electroline.pl Następny artykuł ›TikTok przekształca się w platformę polityczną

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się