Portal bezpiecznego e-biznesu

Uważajcie na sklep electroline.pl

O sklepie dowiedzieliśmy się od naszych czytelników. W sieci brakuje jakichkolwiek aktualnych opinii na temat sklepu. Co prawda, sklep posiada opinie sprzed 6 lat, jednak należą one prawdopodobnie do sklepu, które wcześniej działał pod tą samą domeną, a która została przejęta 28 sierpnia 2019 r.
Uważajcie na sklep electroline.pl

Cechy, które w naszej ocenie są podejrzane?

Ceny

Sklep oferuje produkty z branży RTV i AGD w bardzo atrakcyjnych cenach. Ceny produktów w analizowanym sklepie w porównaniu z cenami w innych konkurencyjnych sklepach, są w niektórych przypadkach niższe o ponad 500 zł.

Przykład: TABLET APPLE IPAD MINI 4 WI-FI 128GB SREBRNY MK9P2FD/A w sklepie electroline.pl kosztuje 999 zł w innych sklepach kosztuje o blisko 2000 zł.

Sposób płatności

Zgodnie z regulaminem, sklep oferuje zapłatę za towar wyłącznie za pośrednictwem PayU. Jednak po wybraniu jedynej opcji płatności, transakcja nie może dojść do skutku z uwagi na ciągłe ładowanie się strony. To może świadczyć o braku weryfikacji sklepu przez serwisu PayU.pl

Sprzedawca

W regulaminie oraz na stronie jest wskazany sprzedawca, którego nie ma w rejestrze przedsiębiorców.


Dodatkowo regulamin zawiera postanowienia, które stanowią tzw. klauzule niedozwolone np.:

18. Regulamin określa zasady zakupów w sklepie electroline.pl. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

Kontakt

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem. Niestety po wybraniu numeru kontaktowego podanego na stronie sklepu połączenie jest automatycznie zrywane, a po weryfikacji adresu mailowego pojawia się następujących komunikat:

Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. dodaj swój adres do ALERT- gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułKsero umowy to nie dowód jej zawarcia Następny artykuł ›Spadek popularności płatności za pobraniem. Co to oznacza?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się