Portal bezpiecznego e-biznesu

Połowa prób logowania w mediach społecznościowych to ataki hakerów

 Połowa prób logowania w mediach społecznościowych to ataki hakerów

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Według raportu firmy Arkose Lab dziełem przestępców jest aż 53% wszystkich prób zalogowania się w mediach społecznościowych.

Połowa prób logowania w mediach społecznościowych to ataki hakerów

Arkose Lab to firma specjalizująca się w tematyce bezpieczeństwa danych w internecie. W najnowszym badaniu jej specjaliści sprawdzili 1,2 miliarda aktywności sieciowych, m.in. w mediach społecznościowych, w systemach płatności online i w cyfrowych platformach gamingowych i quizach rozrywkowych, a nawet na stronach tanich linii lotniczych.. Ponad połowa logowań do mediów społecznościowych (53%) należała do hakerów, a 25% zakładanych kont okazało się fałszywe. Dane zbierano w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca bieżącego roku.

Największa ilość ataków hakerskich związanych z wyłudzeniami danych ma miejsce na Filipinach i w USA. Z kolei prawie 60% oszustw z Chin przeprowadzają realni ludzie, a nie zaprogramowane do oszustw boty. Ta liczba jest cztery razy większa niż w USA, Rosji, Filipinach i w Indonezji. Zdaniem Arkose Lab, mamy do czynienia z prawdziwą epidemią oszustw internetowych.

Autorzy raportu tak podsumowują wyniki:

Wchodzimy w erę, w której wszystkie treści dotyczące tożsamości, naszych intencji, biznesu i różnorakich wskaźników mogą zostać sfałszowane. Ta era wróży poważne reperkusje dla uczciwych firm w internecie. Aby zakończyć epidemię rosnących oszustw w świecie online potrzebne jest bardziej kompleksowe rozwiązanie, które osłabi motywację ekonomiczną cyberprzestępców. Inaczej cały czas treści, którymi jesteśmy karmieni, będą w poważny sposób manipulowane.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUważajcie na SMS o egzekucji przedawnionego długu! Następny artykuł ›O sygnalizacji zmiany kierunku jazdy na drodze z pierwszeństwem

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się