Portal bezpiecznego e-biznesu

Polacy pokochali zakupy internetowe na chińskim portalu

 Polacy pokochali zakupy internetowe na chińskim portalu

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
W czołówce e-commerce w Polsce znajduje się chiński serwis Aliexpress. Szacuje się, że miesięcznie korzysta z niego nawet 5 milionów polskich konsumentów.
Polacy pokochali zakupy internetowe na chińskim portalu

Platforma ta należy do chińskiego giganta e-commerce Alibaba. Aliexpres znajduje się w czołówce najpopularniejszych serwisów zakupowych w Polsce.

W ciągu ostatniego roku liczba jego użytkowników zwiększyła się dwukrotnie - podaje "Rzeczpospolita".

Dzięki podwojeniu liczby użytkowników, Aliexpress jest już trzecią najpopularniejszą platformą handlową w naszym kraju. Ustępuje tylko takiemu potentatowi rynku jakim jest Allegro oraz Ceneo. Statystki pozwalają nam przypuszczać, iż polscy konsumenci, mimo tego iż niechętni wobec zagranicznych zakupów, są kuszeni niskimi cenami, które zachęcają do zakupów na chińskim portalu.


Wabikiem niskie ceny

Dość spore zainteresowanie Polaków serwisem Aliexpres nastąpiło bez jakiejkolwiek większej kampanii reklamowej ze strony portalu. Można tylko przypuszczać, jak wzrosłaby popularność tej platformy zakupowej, gdyby przeznaczyła ona odpowiednie środki pieniężne na kampanię marketingową. Czy potentat rynkowy Allegro mógłby poczuć się zagrożony? Swoich sił na polskim rynku próbował już amerykański e-bay. Rezultaty nie są powodem do dumy dla Amerykanów.

"Rzeczpospolita" podaje, że głównym powodem korzystania z zagranicznych zakupów internetowych Polaków są niższe ceny. Należy również pamiętać o minusach takich zakupów, do których oczywiście należy czas oczekiwania. Nie bez znaczenia jest też bariera językowa, która może prowadzić do wielu nieporozumień. Kwestia ewentualnej reklamacji również może rodzić pewne przeszkody. Do tego dochodzi ryzyko zwykłych oszustw, których ofiarami padają użytkownicy zarówno na polskich jak i chińskim portalach.

Zanim dokonamy zamówienia gdziekolwiek, sprawdźmy opinię o sprzedawcy i upewnijmy się czy dobrze nas zrozumiał, zwłaszcza posługując się językiem obcym.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułMamy dół? Nie, kopiemy dalej! Czyli co się dzieje ze Snapchatem Następny artykuł ›Kiedy warto zainwestować w Google Ads?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się