Portal bezpiecznego e-biznesu

Oszuści zacierają ręce. Zbliża się Black Friday!

 Oszuści zacierają ręce. Zbliża się Black Friday!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Kolejny Czarny piątek już 27 listopada 2020 r., w sklepach internetowych można zauważyć naprawdę spore przeceny i kuszące oferty, czasem pozornie, ale o tym na sam koniec. W akcji promocyjnej biorą również udział oszuści, dla których sezon przecen to czas, kiedy mogą wyłudzić naprawdę spore pieniądze od znacznej ilości klientów.
Oszuści zacierają ręce. Zbliża się Black Friday!

O czym musisz pamiętać w czasie zakupów w sklepie internetowym!

Nie będę przynudzał, bo każdego dnia informujemy o fałszywych sklepach. Na liście podejrzanych sklepów, każdego dopisujemy nowy sklep. Kiedy wykonujesz zakupy w sklepie internetowym, którego nie znasz musisz pamiętać o 3 najważniejszych rzeczach:

  1. CENY. Jeżeli cena jest podejrzanie niska to poważnie się zastanów.
  2. PŁATNOŚĆ. Jeżeli płatność w sklepie ogranicza się do przelewu na konto bankowe sprzedawcy, to musi Ci się zapalić sygnał alarmowy! Obecnie sklepy prześcigają się, aby tylko zachęcić klientów do zakupów w sklepie, dlatego kilka opcji płatności m.in. poprzez elektroniczne serwisy płatności to absolutne minimum.
  3. OPINIE. Zawsze należy sprawdzić! Jeżeli opinie na temat sklepu są negatywne po prostu zamknij stronę sklepu i o nim zapomnij.

Przydatne narzędzie do walki z fałszywkami!

Jakiś czas temu odezwała się do mnie firma DBMS Sp. z o.o. z prośbą o analizę ich narzędzia do weryfikacji stron - narzędzie jest dostępne TUTAJ. Zazwyczaj byłem sceptyczny do tego rodzaju botów, ale skorzystał z ich propozycji i zainstalowałem w swojej przeglądarce Chrome w/w wtyczkę. Naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony, ponieważ dzięki wspomnianemu narzędziu możemy otrzymać ważne informacje na temat sprzedawcy oraz sklepu, a co za tym idzie sprawdzić, w podstawowym zakresie wiarygodność sklepu!

Poniżej przykład dla sklepu, który jest praktycznie każdego dnia przesyłany do nas w celu weryfikacji, a mianowicie sklep superswieto.pl


Dzięki wtyczce szybko dowiemy, że sklep posiada wątpliwą wiarygodność i zdecydowanie lepiej unikać tego rodzaju miejsc w sieci. Oczywiście jak każdy automat narzędzie to nie odpowie w sposób jednoznaczny, że dana strona jest oszustwem lub też nie. Jednak dzięki tego rodzaju wtyczce wiele osób może zaoszczędzić niepotrzebny stres, a przede wszystkim pieniądze. Głównym pozytywem narzędzia jest czas działania – podstawowe informacje na temat danej strony uzyskasz w ciągu max 1 minuty. Naprawdę zachęcam do instalacji – post nie jest sponsorowany, naprawdę uważam, że użycie wtyczki w wielu przypadkach może przyczynić do uratowania pieniędzy.

Pozorne Black Friday.....

Trochę humoru. Czasem warto się zastanowić, czy promocje podczas Black Friday to naprawdę promocje…


Komentarze

‹ Poprzedni artykułBlack Friday i sezon świąteczny czyli zakupowy szał w sieci Następny artykuł ›Bezpiecznie płatności w internecie

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się