Portal bezpiecznego e-biznesu

Nowy pomysł Vinted - przełom w walce z podróbkami?

 Nowy pomysł Vinted - przełom w walce z podróbkami?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Jednym z nieodłącznych elementów zakupów internetowych jest walka z wszelakiego rodzaju podróbkami. Jeżeli zakupu dokonujemy z tzw. „drugiej ręki”, to narażenie się na nieautentyczny lub wadliwy produkt możemy nazwać ryzykiem zawodowym. Aby temu przeciwdziałać, pomocną dłoń do swoich użytkowników wyciągnąć zamierza serwis Vinted.

Nowy pomysł Vinted - przełom w walce z podróbkami?

Nowa usługa, którą portal marketplace z używaną odzieżą chce zaoferować swoim klientom, polega na sprawdzeniu autentyczności danego produktu przez wykwalifikowany zespół. Taka oferta ma być przeznaczona dla użytkowników, którzy szukają droższych, unikatowych towarów. Często takie produkty wystawiane są za niebagatelne kwoty. Niektóre z nich, o wartości powyżej 100 euro, będą oznaczone jako możliwe do weryfikacji przez pracowników firmy Vinted. Wówczas klient będzie mógł zdecydować przy składaniu zamówienia, czy chce z takiej opcji skorzystać. Usługa to koszt rzędu 10 euro. Już teraz około 200 popularnych marek dostępnych za pośrednictwem Vinted może być w ten sposób sprawdzane.

Usługa nie wiąże się z żadnym kosztem po stronie sprzedawcy. Kupujący natomiast może liczyć (rzecz jasna w przypadku negatywnej weryfikacji produktu) na zwrot ceny, kosztów dostawy oraz samej usługi. Ambitne plany firmy zakładają rozszerzenie weryfikacji na kolejne marki. Niestety, jeżeli byliście zainteresowani skorzystaniem z przedstawionej opcji, to musimy ostudzić wasz entuzjazm. Póki co usługa dostępna jest jedynie w kilku państwach, wśród których nie znajduje się Polska. Jeżeli jednak okaże się ona strzałem w dziesiątkę, to rozszerzenie na cały obszar działania Vinted wydaje się być kwestią czasu. Bez wątpienia skorzystanie z weryfikacji może sprawić, że nasze zakupy w sieci staną się o wiele bezpieczniejsze.

Źródło zdjęcia: Image by Freepik

Komentarze

‹ Poprzedni artykułE-commerce: produkty używane coraz popularniejsze Następny artykuł ›Nowy obowiązek właścicieli e-sklepów. Czy dotyczy również ciebie?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się