Portal bezpiecznego e-biznesu

Nowe przepisy dla giełd kryptowalut!

 Nowe przepisy dla giełd kryptowalut!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna” od II połowy 2018 roku wejdą w życie przepisy, na podstawie których giełdy krytowalut będą obwarowane wymogami i podlegać będą pod przepisy ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.
Nowe przepisy dla giełd kryptowalut!

Nowe przepisy znajdują się na etapie przygotowania przez Ministerstwo Rozwoju. W momencie, kiedy zaczną one funkcjonować, giełdy krytowalut będą zmuszone stosować wobec inwestorów określone środki bezpieczeństwa. Będzie to skutkować końcem anonimowości w prowadzeniu transakcji na cyfrowych walutach. Zaczną być monitorowane w celu wykrycia podejrzanych działań.

Ostrzeżenia przed krytowalutami!

Warto dodać, że zarówno Komisja Nadzoru Finansowego, jak i Narodowy Bank Polski, we wspólnej kampanii ostrzegają przed krytowalutami. W tym celu powstała nawet strona internetowa uwazajnakryptowaluty.pl. Kampania ma zwrócić uwagę, że kryptowaluty nie są elektronicznymi pieniędzmi, a w większości przypadków zwykły inwestor nie wie nawet, kto właściwie stoi za daną walutą wirtualną. Działa ona według komputerowego programu, a inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z ekstremalnie wysokim poziomem ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułBitcoin i inne kryptowaluty rejestrują ogromne straty na wartości Następny artykuł ›Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie neonetmax.in.net

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się