Portal bezpiecznego e-biznesu

NordVPN – co to jest i czy warto z niego korzystać?

 NordVPN – co to jest i czy warto z niego korzystać?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Na rynku jest wielu dostawców oferujących bezpieczną sieć VPN, jednak wśród nich najbardziej rozpoznawalną jest NordVPN.

NordVPN – co to jest i czy warto z niego korzystać?

Dzięki coraz większej świadomości użytkowników internetu, narzędzia bezpieczeństwa w sieci stają się coraz bardziej popularne. Wirtualna sieć prywatna NordVPN to powłoka ochronna zapewniająca większą anonimowość, bezpieczeństwo i ochronę (jakże cennych!) danych.

To nie jedyne z plusów korzystania z VPN. Aplikacje tego typu pozwalają nam na zmianę wirtualnej lokalizacji naszego urządzenia, co daje nam dostęp do zagranicznych treści online. Funkcje takie jak bezpieczny streaming, omijanie cenzury czy blokowanie reklam to jedne

z powodów, dla których sieć VPN jest tak popularna.

Dlaczego akurat NordVPN i co wyróżnia tę markę? Przekonajmy się, co oferuje NordVPN.

Polityka braku logów

To jedno z najważniejszych kryteriów, jakimi powinniśmy się kierować przy wyborze usługi VPN. To, że nasze dane będą szyfrowane w internecie, nie oznacza, że będą ukryte przed dostawcą VPN. Jeśli dostawca zbiera i przechowuje dane przeglądania użytkowników, to możliwe, że zostaną one przekazane dalej, przez co mogą wpaść w niepowołane ręce.

NordVPN gwarantuje, że nie przechowuje dzienników aktywności na swoich serwerach, co potwierdziły 3 niezależne audyty przeprowadzone przez zewnętrzne firmy audytorskie. Dlatego korzystając z usług tej marki, możemy być pewni, że nasze dane znikną tak szybko, jak się pojawiły. Zdecydowanie na plus!

Threat Protection, czyli bezpłatna ochrona przed zagrożeniami w każdym pakiecie subskrypcji

Zdecydowanie przydatną funkcją NordVPN jest ochrona przed złośliwym oprogramowaniem – Threat Protection. Jak to działa?

Kiedy pobieramy pliki na urządzenie, są one skanowane przez aplikację. W razie wykrycia złośliwego oprogramowania w którymś z nich zostaje on natychmiast usunięty przed dokończeniem procesu pobierania. W ten sposób Threat Protection nie dopuszcza do zainfekowania naszego urządzenia przez malware, a co za tym idzie, zawczasu chroni nasze dane przed potencjalnym wyciekiem.

Co więcej, Threat Protection blokuje wyskakujące okienka reklam, dzięki czemu szanse na kliknięcie jednego z nich i pobranie złośliwego oprogramowania są praktycznie zerowe.

Prędkość

NordVPN korzysta z najnowszej technologii NordLynx opartej na protokole WireGuard. Ze względu na to, że WireGuard jest wciąż w fazie rozwoju, w 2019 roku NordVPN zaprezentował swój własny protokół — NordLynx.

To protokół VPN typu open source, zapewniający uproszczony i szybszy proces szyfrowania danych. Gwarantuje szybkie i stabilne połączenie z serwerami NordVPN w ponad 60 krajach. Domyślnym protokołem w aplikacji NordVPN jest protokół NordLynx, jednak możemy zmienić protokół na OpenVPN, PPTP czy IPSec/IKEv2, w zależności od potrzeb.

Korzystanie z VPN zazwyczaj wpływa na prędkość internetu, co potrafi być naprawdę irytujące. W końcu każdy z nas woli szybko ładujące się strony www, zwłaszcza po wykupieniu superszybkiego internetu u dostawcy.

Serwery NordVPN są wyjątkowo szybkie, co skutkuje znikomym obciążeniem sieci i pozwala nam cieszyć się błyskawicznym transferem danych.

Możesz przeczytać więcej o testach szybkości tutaj.

Masz już NordVPN? Sprawdź prędkość swojego internetu z włączonym VPN-em.

Kompatybilność

Aplikacja NordVPN jest dostępna dla systemów Windows, macOS, Android, iOS:iPhone/iPad oraz Linux. Dla każdego coś dobrego.

Co więcej, wykupując subskrypcję NordVPN, możemy korzystać z aplikacji aż na sześciu urządzeniach jednocześnie. To pozwala na wykorzystanie jednego pakietu usług dla urządzeń wszystkich członków rodziny.

Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że pakiet NordVPN jest przypisany do jednego użytkownika. Oznacza to, że każde z sześciu urządzeń musi logować się do tego samego NordKonta, aby móc korzystać z aplikacji.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Rzeczą, którą można zaliczyć do minusów NordVPN jest brak wersji free trial VPN. Aby skorzystać z usług tej marki, musimy zapłacić z góry, co nie każdemu się spodoba.

NordVPN tłumaczy ów stan rzeczy tym, że usługi były wykorzystywane przez hakerów i innych niepożądanych użytkowników internetu.

Firma oferuje jednak 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, w przypadku gdy nie zdecydujemy się na przedłużenie subskrypcji.

Kill Switch — sieć prywatna albo żadna

Co ciekawe, NordVPN oferuje też w swojej aplikacji funkcję Kill Switch. To usługa wliczona

w cenę, której celem jest zapewnienie użytkownikom jeszcze większej ochrony.

Jeśli coś zakłóci połączenie VPN, Kill Switch natychmiast odłączy nasze urządzenie od sieci. To oznacza, że wszystkie dane pozostaną bezpieczne i nie opuszczą naszego urządzenia poza anonimowym połączeniem.

To funkcja bardzo przydatna, w przypadku gdy na naszym urządzeniu znajdują się ważne dane czy dokumenty.

Split tunneling, czyli dostosuj VPN pod własne potrzeby

NordVPN oferuje swoim użytkownikom tzw. dzielone tunelowanie (split tunneling).

W uproszczeniu — możemy dostosować ustawienia VPN i wyłączyć szyfrowanie dla dowolnych aplikacji na urządzeniu, jeśli tylko tego sobie życzymy. Oznacza to, że nie jesteśmy zmuszeni do szyfrowania połączenia w każdej aplikacji na naszym urządzeniu, a tylko w tych, w których chcemy to połączenie szyfrować.

Sprawdź, czy mówią o Tobie w darknecie

Jeśli jesteś ciekaw, czy Twoje dane zostały umieszczone po ciemnej stronie internetu, wystarczy otworzyć apkę NordVPN i sprawdzić Dark Web Monitor. Aplikacja pokazuje,

Czy Twój adres e-mail pojawia się w Dark Webie. To bardzo ciekawa funkcja i przydatny dodatek do usługi dbającej o nasze bezpieczeństwo.

Jednak co w przypadku, gdy okaże się, że nasze dane trafiły do darknetu? Warto pozmieniać wszystkie hasła oraz loginy i cieszyć się tym, że zostaliśmy w porę ostrzeżeni przed potencjalnym atakiem hakera.

Prosty interfejs w języku polskim

To zdecydowanie jedna z największych zalet NordVPN. Aplikacja jest niesamowicie łatwa

w obsłudze, przy czym zawiera też zaawansowane opcje dla bardziej wymagających użytkowników. Możemy wybrać serwer poprzez kliknięcie jednej z dostępnych lokalizacji

na mapie lub wybrać kraj z listy widocznej po lewej stronie okna.

Jeśli zależy nam na szybkim dostępie do VPN, wystarczy kliknąć przycisk „Szybkie łączenie”,

a aplikacja sama znajdzie najszybszy i najkorzystniejszy dla nas serwer.

Aplikacja NordVPN umożliwia nam też uwierzytelnianie dwuskładnikowe. To dodatkowa warstwa ochronna dla użytkowników, redukująca szanse na przejęcie konta przez hakerów.

Meshnet

Klasyczny VPN to nie wszystko. NordVPN oferuje nam także funkcję Meshnet, która pozwala na łączenie się z innymi urządzeniami za pomocą szyfrowanych, prywatnych tuneli. Różnica polega na tym, że nie łączymy się z żadnym serwerem VPN, a bezpośrednio z innym urządzeniem, tworząc własną bezpieczną sieć.

To funkcja przydatna zwłaszcza przy organizacji imprez LAN party oraz do gier multiplayer ze znajomymi z dowolnego miejsca na świecie. Chociaż funkcja ta może się także przydać przy udostępnianiu plików – można je wysłać bezpośrednio z urządzenia na urządzenie, omijając sieć oraz redukując ryzyko wycieku danych.

Aby połączyć się z innym urządzeniem, należy włączyć funkcję Meshnet w aplikacji NordVPN. Następnie użyj adresu IP lub unikalnej nazwy tego urządzenia w apce. Możesz także wysyłać
i przyjmować zaproszenia od innych użytkowników NordVPN.

Czy warto wybrać NordVPN?

Na pewno warto zadbać o swoje bezpieczeństwo w internecie — co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Wybór odpowiedniej usługi VPN to niełatwe zadanie, gdy w grę wchodzi wysoka stawka — nasza prywatność.

Choć nauczeni wcześniejszymi doświadczeniami często możemy sądzić, że popularność marki nie jest współmierna do oferowanych przez nią usług, to NordVPN oferuje najprawdopodobniej najlepszy stosunek jakości do ceny na rynku cybersecurity. Rzeczywiście, firma oferuje nam wszystko to, czego możemy oczekiwać od porządnego dostawcy VPN.

To świetne rozwiązanie zarówno dla tych mniej, jak i bardziej doświadczonych użytkowników. Transparentność firmy oraz fakt, że marka ciągle się rozwija, są atrakcyjną wizytówką dla każdego klienta.

Wykup roczny pakiet NordVPN, który wypada o wiele taniej niż pakiet miesięczny i przekonaj się samemu/sama, czy spełni Twoje oczekiwania.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułCzy VPN jest legalny? W jakich krajach należy go unikać? Następny artykuł ›Jak uniknąć blokady konta na Allegro?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się