Portal bezpiecznego e-biznesu

Netflix walczy z udostępnianiem kont

 Netflix walczy z udostępnianiem kont

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Netlix zapowiada, już niedługo nie będzie możliwe współużytkowanie jednego konta przez kilka osób.

Netflix walczy z udostępnianiem kont

Netflix to aplikacja, dzięki której można oglądać ulubione filmy i seriale na różnych urządzeniach – telefonie, laptopie czy telewizorze lub tablecie. Wykupując abonament uzyskuje się dostęp do zarówno najnowszych produkcji, jak też wielu popularnych, już zapomnianych filmów. Ostatnio jednak platforma przeżywa gorszy okres i notuje spadek popularności.

Zdaniem jednego z dyrektorów Netliksa, Grega Petersa, problemy firmy wynikają przede wszystkim ze współdzielenia kont. Dotychczasowy model biznesowy zakładał, że jedno konto przypada na jeden adres zamieszkania, jednak większa część użytkowników łamała tę zasadę. Netflix i tak pozwolił już na pewien sposób współdzielenia, konfigurując kilka profili bezpośrednio po zalogowaniu.

Jako antidotum mają zostać wprowadzone ograniczenia dostępu do kont. Ma to polegać na przypisaniu do jednego konta jednego adresu IP. Przypomnieć należy, że wcześniej ograniczono możliwość skorzystania z okresu bezpłatnego. Użytkownicy podawali różne numery kart płatniczych i do każdej z nich przypisywali konto, po czym po miesiącu próbnym rezygnowali z subskrypcji. Ostateczne rozwiązanie problemu współdzielenia firma przedstawi najprawdopodobniej po rocznym podsumowaniu działalności.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułAvast dał się podejść hakerom Następny artykuł ›Zmiany w zakresie odpowiedzialności mediów społecznościowych

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się