Portal bezpiecznego e-biznesu

Nasi południowi sąsiedzi chcą wprowadzić podatek cyfrowy

 Nasi południowi sąsiedzi chcą wprowadzić podatek cyfrowy

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Republika Czeska chce wprowadzić podatek cyfrowy. Miałby on obowiązywać on od połowy przyszłego roku, a jego stawka wynosiłaby 7 proc.

Nasi południowi sąsiedzi chcą wprowadzić podatek cyfrowy

O sprawie poinformował czeski dziennik Lidove Noviny, a w ślad za nim agencja Reuters. Podatek będzie obowiązywał firmy internetowe o łącznym rocznym obrocie przekraczającym 750 mln koron (56,59 mln USD), które osiągną na terenie Republiki Czeskiej dochody do opodatkowania w wysokości ponad 50 mln koron (2,21 mln USD). Jak informuje dziennik Lidove Noviny powołując się na plany czeskiego ministerstwa finansów, podatek nie miałby zastosowania do firm krajowych.

Prace nad podatkiem cyfrowym w Unii Europejskiej trwają, jednak wciąż nie ma zgody na to, jak wdrożyć tak zwany „podatek GAFA” (akronim nazw Google, Apple, Facebook i Amazon). Unia Europejska chce, by firmy te ​​płaciły odpowiednią część podatków w Europie.

Przypomnijmy, że w marcu br. premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że polski rząd zamierza wprowadzić podatek cyfrowy razem z wszystkimi państwami UE. Dopiero w przypadku braku zgody między państwami, Polska będzie musiała decyzje w sprawie podatku podejmować samodzielnie. Prace nad nową daniną są w toku.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułMinisterstwo cyfryzacji w walce z fake newsami ws. technologii 5G Następny artykuł ›Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie neonetmax.in.net

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się