List polecony na e-mail w Poczcie Polskiej od 2020 roku

12 listopada 2018, 17:04 , autor: Mirosław Dyka - legalniewsieci.pl

Poczta Polska zapowiada wprowadzenie nowej usługi. Doręczanie listów elektronicznych w formie e-mail ma być uruchomione od 1 stycznia 2020 roku.
List polecony na e-mail w Poczcie Polskiej od 2020 roku

Nowy system ma być uzupełnieniem standardowego wysyłania i doręczania listów poleconych, które funkcjonuje do tej pory. By to było możliwe konieczne są zmiany w obowiązującym prawie. Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Infrastruktury już pracuje nad odpowiednią ustawą.

Listy z sądów, z urzędu skarbowego, z organów samorządu terytorialnego będą docierały na skrzynkę elektroniczną i taką samą drogą elektronicznie obywatel będzie mógł kontaktować się z administracją. Będzie to specjalna, bezpieczna skrzynka elektroniczna, którą otrzyma każdy obywatel. Ten, kto złoży odpowiednią deklarację, że całość korespondencji chce otrzymywać cyfrowo – będzie ją w takiej formie odbierać.

Jak tłumaczy Michał Putkiewicz – wiceprezes zarządu Poczta Polska Usługi Cyfrowe – osoby, które będą chciały otrzymywać te listy w formie papierowej, nadal będą je dostawały w takiej formie. Putkiewicz dodaje, że tego rodzaju usługa o nazwie neolist elektroniczny jest już przez Pocztę Polską Usługę Cyfrową oferowana. Ona będzie podstawą do stworzenia ogólnopaństwowego systemu e-doręczeń.


Czytaj również

Komentarze

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno