Portal bezpiecznego e-biznesu

List polecony na e-mail w Poczcie Polskiej od 2020 roku

 List polecony na e-mail w Poczcie Polskiej od 2020 roku

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Poczta Polska zapowiada wprowadzenie nowej usługi. Doręczanie listów elektronicznych w formie e-mail ma być uruchomione od 1 stycznia 2020 roku.

List polecony na e-mail w Poczcie Polskiej od 2020 roku

Nowy system ma być uzupełnieniem standardowego wysyłania i doręczania listów poleconych, które funkcjonuje do tej pory. By to było możliwe konieczne są zmiany w obowiązującym prawie. Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Infrastruktury już pracuje nad odpowiednią ustawą.

Listy z sądów, z urzędu skarbowego, z organów samorządu terytorialnego będą docierały na skrzynkę elektroniczną i taką samą drogą elektronicznie obywatel będzie mógł kontaktować się z administracją. Będzie to specjalna, bezpieczna skrzynka elektroniczna, którą otrzyma każdy obywatel. Ten, kto złoży odpowiednią deklarację, że całość korespondencji chce otrzymywać cyfrowo – będzie ją w takiej formie odbierać.

Jak tłumaczy Michał Putkiewicz – wiceprezes zarządu Poczta Polska Usługi Cyfrowe – osoby, które będą chciały otrzymywać te listy w formie papierowej, nadal będą je dostawały w takiej formie. Putkiewicz dodaje, że tego rodzaju usługa o nazwie neolist elektroniczny jest już przez Pocztę Polską Usługę Cyfrową oferowana. Ona będzie podstawą do stworzenia ogólnopaństwowego systemu e-doręczeń.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułDoręczenie fikcyjne – co to znaczy? Następny artykuł ›Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi mailami od Krajowej Administracji Skarbowej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Przypomnij hasło

Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się