Portal bezpiecznego e-biznesu

Krowy w okularach VR. Tylko w Rosji.

 Krowy w okularach VR. Tylko w Rosji.

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Wirtualna rzeczywistość znalazła nietypowe zastosowanie u rosyjskich krów. Czy eksperyment się powiódł?

Krowy w okularach VR. Tylko w Rosji.

Na pierwszy rzut oka wydaje się to żartem, jednak wcale tak nie jest. Na podmoskiewskiej krowiej farmie przetestowano absolutnie nietypowe rozwiązanie. Zwierzętom zakładano na głowę okulary VR, w celu... zwiększenia ich komfortu i polepszenia samopoczucia.

Projekt powstał we współpracy podmoskiewskiej farmy z Ministerstwem Rolnictwa i Żywności Obwodu Moskiewskiego. Jego zadaniem jest potencjalna poprawa warunków życia krów, w celu zwiększenia jakości i ilości dostarczanego przez nie mleka. Zdaniem rosyjskiego ministerstwa eksperyment się powiódł.

Krowy, które zostały poddane badaniu okazały się być wyraźnie bardziej zadowolone, a ich poziom lęku znacznie się zmniejszył. Naukowcy zaobserwowali wzrost nastroju całego stada, a nie pojedynczych krów. Nie wiadomo natomiast, jaki będzie wpływ korzystania z VR na jakość mleka. Mają to dopiero wykazać kompleksowe badania, które zostaną przeprowadzone w następnych tygodniach. Naukowcy są jednak przekonani, że skoro udało się poprawić stan emocjonalny i zmniejszyć poziom lęku krów, to i jakość mleka powinna się polepszyć.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułViewpoints, czyli jak Facebook zapłaci za twoją opinię Następny artykuł ›TikTok przekształca się w platformę polityczną

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się