Portal bezpiecznego e-biznesu

Kredyt online przez Internet – co warto wiedzieć?

 Kredyt online przez Internet – co warto wiedzieć?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Choć kredyty przez Internet to popularne rozwiązanie, z którego Klienci korzystają bardzo chętnie, to nadal nie wszyscy wiedzą, na czym tak naprawdę polega zaciąganie kredytu online i z czym się wiąże. Sprawdź, co warto wiedzieć o kredytach dostępnych przez Internet i o czym pamiętać przy korzystaniu z takiej możliwości.
Kredyt online przez Internet – co warto wiedzieć?

Kredyty dostępne są tylko w bankach

Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że kredyty to produkty dostępne wyłącznie w bankach. Nawet jeżeli znajdziemy firmę pożyczkową, która reklamuje się jako „udzielająca kredytów”, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to jedynie chwyt marketingowy. Nie ma możliwości zaciągnięcia kredytu gotówkowego online w firmie pożyczkowej czy innej instytucji pozabankowej. Kredyt to nazwa produktu finansowego dostępnego wyłącznie w bankach.

Jednocześnie jednak prawo nie nakazuje bankom mieć kredytów gotówkowych w ofercie. Możemy więc znaleźć bank, w którym dostępne są różne oferty kredytów, a możemy znaleźć taki, który nie będzie udzielał żadnych kredytów. Co więcej - w obrębie jednego banku inne oferty mogą być dostępne w oddziale stacjonarnym, a inne przez Internet. Często oferty internetowe są korzystniejsze, ze względu na mniejsze koszty obsługi danego Klienta.

Porównanie ofert kredytowych - klucz do dobrego kredytu online

Zaciąganie kredytu przez Internet daje nam także niesamowitą przewagę w aspekcie możliwości porównywania dostępnych na rynku ofert. Przede wszystkim możemy skorzystać z rankingów przygotowywanych przez porównywarki internetowe takie jak https://www.zadluzenia.com/, dzięki którym szybko i bezproblemowo porównamy oferty kredytów dostępne w różnych bankach. Rankingi na tej stronie prezentują istotne z punktu widzenia Klienta dane dotyczące kredytów online, np.: maksymalną i minimalną kwotę kredytu, dostępny okres spłaty czy RRSO.


Internet pozwala nam także uzyskać dostęp do kalkulatorów kredytowych, które pozwalają potencjalnym klientom banków szybko i łatwo przeliczyć prognozowane koszty kredytu. Dzięki nim można zobaczyć, ile wyniosą miesięczne raty, jaka będzie całkowita kwota do spłacenia przy wybranej przez nas kwocie kredytu oraz jaki będzie okres kredytowania. To niezastąpione narzędzie umożliwia świadome podejmowanie decyzji finansowych.

Kalkulator kredytów online pomoże wybrać najlepszą ofertę

Kalkulatory kredytów online działają zazwyczaj bardzo intuicyjnie. Wystarczy podać kilka kluczowych informacji, takich jak kwota kredytu, oprocentowanie oraz okres kredytowania, a narzędzie przeliczy wszystkie niezbędne dane. Dzięki temu można porównać oferty różnych banków w sposób szybki i efektywny, bez konieczności wizyt w placówkach bankowych czy rozmów z doradcami finansowymi.

To nie tylko oszczędność czasu, ale także pewność, że podejmujemy dobrze przemyślaną decyzję finansową. Kalkulatory kredytowe pozwalają nam oszacować, czy określona oferta kredytu jest dla nas opłacalna i czy miesięczne raty mieszczą się w naszym budżecie. To szczególnie istotne przy wyborze kredytu online, który zazwyczaj charakteryzuje się brakiem kontaktu z doradcą kredytowym na żywo, więc wszystkie kwestie finansowe musimy przeanalizować we własnym zakresie.

Kredyt online nie zawsze w 100% przez Internet

Przy zaciąganiu kredytów online warto mieć również na uwadze fakt, że cały proces kredytowy nie zawsze odbywa się w 100% za pośrednictwem Internetu. Ubieganie się o kredyt online może wymagać kilku dodatkowych etapów, które wiążą się z fizyczną obecnością, na przykład umową, którą trzeba podpisać w oddziale banku lub przy kurierze wysłanym do naszego domu przez bank. W rzeczywistości ta mieszanka cyfrowego i tradycyjnego podejścia do kredytów online ma na celu zapewnić bezpieczeństwo i pewność zarówno dla klientów, jak i banków.

Kiedy decydujemy się na kredyt online, pierwszy etap wnioskowania odbywa się zawsze przez Internet. To tutaj podajemy podstawowe informacje, takie jak kwota kredytu, okres spłaty, a także nasze dane osobowe. Jednak w miarę postępu w procesie ubiegania się o kredyt, bank może poprosić nas o dostarczenie dokumentów potwierdzających naszą tożsamość czy dochody. Niekiedy istnieje możliwość załączenia tych dokumentów w systemie online, ale niekiedy musimy dostarczyć je osobiście do oddziału banku. Weryfikacja dokumentów oraz wypłata środków odbywa się natomiast zawsze bez naszej osobistej wizyty w banku. Warto jednak podkreślić, że istnieje wiele banków, w której cały proces zaciągania kredytu dostępny jest w 100% online.

Przy kredycie przez Internet pieniądze wypłacane są online

Pieniądze z kredytu online również są wypłacane przez Internet, co oznacza, że nie musisz odwiedzać placówki bankowej, aby otrzymać środki. Po przyjęciu Twojego wniosku o kredyt i wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej, bank zazwyczaj przekazuje pieniądze na Twoje konto bankowe w ciągu zaledwie kilku minut. Jeżeli mamy konto w tym samym banku, w którym zaciągamy kredyt, pieniądze automatycznie pojawią się na naszym koncie. Równie szybko środki z kredytu online będą do naszej dyspozycji, jeżeli wybierzemy kredytodawcę, który wysyła pieniądze przelewem ekspresowym. Na rynku kredytów online dostępnych jest wiele ofert, w których cały proces wnioskowania wraz z wypłatą środków na konto może zająć nam nie więcej niż jedno popołudnie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPozycjonowanie strony w Google Następny artykuł ›Koniec dropshippingu? – Nowy projekt Unii Europejskiej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się