Portal bezpiecznego e-biznesu

Kontrola samozatrudnionych!

 Kontrola samozatrudnionych!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Zdaniem Ministerstwa Finansów duża ilość przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w formie samozatrudnienia unika w ten sposób wyższego podatku. Chodzi o sytuację, w której przedsiębiorca ma jednego klienta, a prowadzona działalność stanowi obejście prawa. Zapowiadane są kontrole samozatrudnionych!

Kontrola samozatrudnionych!

W filmie „Ojciec chrzestny” Tom Hagen, adwokat rodziny Corleone, grany przez Roberta Duvalla na pytanie dotyczące jego osoby, odpowiada „Mam tylko jednego klienta”. Choć przez niektórych taka sytuacja jest pożądana, to zdaniem resortu finansów jest to fikcja mająca na celu ucieczkę przed wyższym podatkiem. "Niby-przedsiębiorcy" płacą tylko 19% podatku liniowego, często korzystają też z obniżonych składek do ZUS. Tymczasem praca, zdaniem ministerstwa, powinna być zawsze opodatkowana w ten sam sposób.

Pomysł Minister finansów Teresa Czerwińska dotyczący kontroli przedsiębiorców od początku budził kontrowersje. Resort szacował, że taka metoda uszczelnienia systemu podatkowego mogłaby przynieść dodatkowy dochód publiczny w wysokości ok. 1 mld 247 mln zł.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułBieg terminu do odstąpienia od umowy sprzedaży rzeczy dostarczanych osobno Następny artykuł ›TikTok przekształca się w platformę polityczną

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się