Portal bezpiecznego e-biznesu

Jak sprawdzić nieznany numer? Dowiedz się, kto dzwonił

 Jak sprawdzić nieznany numer? Dowiedz się, kto dzwonił

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Szukanie w Internecie nieznanego nam numeru telefonu to coraz powszechniejsza praktyka. W Polsce istnieją specjalne serwisy internetowe, które pomagają odkryć, kto do nas dzwonił. Są to wyszukiwarki nieznanych numerów telefonów. Jak sprawdzić, czyj to numer telefonu komórkowego? Odpowiadamy!
Jak sprawdzić nieznany numer? Dowiedz się, kto dzwonił

Jak sprawdzić numer telefonu?

Istnieją sposoby, dzięki którym w parę sekund można dowiedzieć się, kto do nas dzwoni. Okazuje się, że na rodzimym rynku istnieją sprawdzone strony internetowe, które pomagają sprawdzić numer telefonu. Jest to odpowiedź na wzmożoną aktywność telemarketerów, a także ankieterów. Tego typu witryny internetowe działają jak książka telefoniczna, tylko w formie online. Pomagają bardzo szybko oraz sprawnie dowiedzieć się, kto do nas dzwoni. W takiej bazie można sprawdzić wszystkie nieznane numery telefonów. Mowa tutaj nie tylko o numerach stacjonarnych, ale także zagranicznych. Co ciekawe, z serwisu można dowiedzieć się także więcej o popularnych ostatnio usługach SMS Premium. Dodatkowo wszystkie niezbędne informacje można znaleźć w jednym miejscu, co jest atutem.

Co istotne, sprawdzanie numeru telefonu, a ponadto korzystanie z różnych informacji, które zawarte są na stronie, jest darmowe dla wszystkich użytkowników. Niewątpliwą zaletą jest dostępny na stronach system oceniania i komentarzy osób, do których dany numer telefonował. Dzięki temu można się dowiedzieć, czy telefonujący jest sprawdzoną firmą, czy telemarketerem.

Przeważnie takie witryny nie wymagają rejestrowania konta użytkowania. Oferowany jest darmowy dostęp, co jest niesamowicie cenione w obecnych czasach. Należy też dodać, że lista połączeń, a ponadto sprawdzenie ostatnich dodanych komentarzy znajduje się na stronie głównej. Okazuje się, że wyszukiwarka numerów jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy tylko wpisać interesujący nas numer.

Informacja o numerze telefonu – czym jest HRL?

Home Location Register to popularne rozwiązanie. Mowa tutaj o Rejestrze Abonentów Macierzystych. Warto wiedzieć, że jest to element infrastruktury telekomunikacyjnej, stosowany w sieciach telefonii komórkowej. Jego celem jest przechowywanie informacji o abonentach. Trzeba wiedzieć o tym, że sprawdzanie numeru w bazie HLR to usługa wdrażana w celu sprawnego zarządzania bazami danych. Dzięki niej możliwe jest sprawdzenie macierzystej sieci GSM danego numeru. Ponadto można zweryfikować jego poprawność oraz aktywność. Dlatego możliwe jest wykluczenie z bazy danych numerów błędnych. Da się też sprawdzić to, w jakiej sieci dany numer jest zarejestrowany. Z opcji Home Location Register (HLR) korzysta coraz więcej osób, dlatego warto za jej pomocą sprawdzić, kto dzwoni z nieznanego numeru.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułJak wybrać legalnego bukmachera? Następny artykuł ›Pożyczki online a zmiany w prawie - co warto wiedzieć?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2023. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się