Portal bezpiecznego e-biznesu

Fiskus nie akceptuje faktur za kampanie na FB!?

 Fiskus nie akceptuje faktur za kampanie na FB!?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
W związku z brakiem daty wystawienia faktury, wydatek nie może być podatkowym kosztem – to zdecydowanie zła informacja dla przedsiębiorców promujących się w serwisie Facebook.
Fiskus nie akceptuje faktur za kampanie na FB!?

Nie ma cię na Facebooku, to znaczy, że nie istniejesz – ten żart można spokojnie przenieść do świata biznesu i prowadzenia działalności gospodarczej. Nie promujesz się na Facebooku, to znaczy, że nie istniejesz! Facebook to obecnie bardzo popularne narzędzie promocji wielu firm, co bardzo często wiąże się z dużymi wydatkami na ten cel, które oczywiście stanowią koszt prowadzonej działalności. W związku z nową interpretacją podatkową, zaliczenie wydatków na reklamę w serwisie w koszt prowadzonej działalności może nie być już takie proste, a co za tym idzie może stanowić duży problem dla wielu firm.

O co dokładnie chodzi?


Na fakturze pobieranej z konta w serwisie pojawia się wyłącznie data zapłaty, a to zdaniem fiskusa nie wystarczy do zaliczenia jej w koszt prowadzonej działalności ponieważ potrzebna jest jeszcze data wystawienia faktury. Skarbówka w interpretacji powołała się na ustawę o VAT, w której są wymienione obowiązkowe elementy faktury. Fiskus nie ma wątpliwości, że jeśli któregoś z nich brakuje, wydatku nie można wpisać do księgi przychodów i rozchodów po stronie podatkowych kosztów (interpretacja dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej nr 0114-KDIP3-1.4011.451.2017.1.ES).

Komentarze

‹ Poprzedni artykułCzy nowa ustawa RODO, może zapobiec kolejnym atakom hakerów? Następny artykuł ›Jak prawidłowo skonstruować Newsletter

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się