Portal bezpiecznego e-biznesu

Facebook przeciwko Rankwave – pozew za niewłaściwe korzystanie z danych

 Facebook przeciwko Rankwave – pozew za niewłaściwe korzystanie z danych

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Po licznych skandalach związanych z udostępnianiem danych osobowych Facebook woli dmuchać na zimne. Oskarża firmę analityczną o niedozwolone wykorzystywanie danych użytkowników serwisu.

Facebook przeciwko Rankwave – pozew za niewłaściwe korzystanie z danych

Największy portal społecznościowy skierował do sądu pozew przeciwko południowokoreańskiej firmie analitycznej o nazwie Rankwave. Oskarżenia są poważne i dotyczą niedozwolonego korzystania przez firmę z danych zbieranych na temat użytkowników Facebooka. Facebook żąda sprawdzenia przez sąd w jaki sposób Rankwave korzysta z informacji na temat internautów i komu je udostępnia.

Prawnicy serwisu złożyli pozew w zeszły piątek w Kalifornii. Rankwave miał wykorzystywać ponad 30 różnych aplikacji do gromadzenia takich informacji jak zamieszczane przez internautów komentarze czy polubienia. Dane te miały być następnie używane w celach marketingowych, jak i przekazywane przez firmom zewnętrznym. Facebook twierdzi, że wielokrotnie zwracał się do Rankwave o dokładne informacje, w jaki sposób firma analityczna wykorzystuje pozyskiwane dane. Wezwania te pozostawały jednak bez odpowiedzi.

Oprócz żądania sądowego audytu Facebook domaga się stosownego odszkodowania od Rankwave, choć jego wysokość nie została ujawniona. Firma analityczna nie skomentowała sprawy. Wszystkie aplikacje i konta firmy zostały tymczasowo zawieszone.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułAlior Bank ostrzega przed oszustwem na SMS Następny artykuł ›SMS od oszustów – uważaj na podejrzane wiadomości

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się