Portal bezpiecznego e-biznesu

Facebook nie będzie rekomendował wpisów od antyszczepionkowców

 Facebook nie będzie rekomendował wpisów od antyszczepionkowców

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

W wyniku interwencji amerykańskiego kongresmana Facebook zapowiedział, że będzie aktywnie wspierał walkę z nawoływaniem do rezygnacji ze szczepień dzieci.

Facebook nie będzie rekomendował wpisów od antyszczepionkowców

Wpływ najpotężniejszego portalu społecznościowego na kształtowanie opinii społecznej jest nie do przecenienia. Jest on również wykorzystywany przez zwolenników ruchów antyszczepionkowych, którzy chętnie wykorzystują to medium do rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o szkodliwości szczepionek. Według najnowszych doniesień ostatnio aktywność tych ruchów nasiliła się.

Kongresmen Adam Schiff będący członkiem Partii Demokratycznej skierował 14 lutego br. list do Marka Zuckerberga, w którym argumentuje, że Facebook i Instagram (należący do Facebooka) podsuwają użytkownikom przekaz zniechęcający do szczepienia dzieci. Jest to zdaniem polityka jest bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia obywateli USA. Wskazał na mechanizm grup zamkniętych, który umacnia zwolenników ruchów antyszczepionkowych.

W odpowiedzi Facebook stwierdził, że możliwa jest taka zmiana w portalu, która spowoduje, że grupy stworzone przez antyszczepionkowców nie będą polecane innym użytkownikom. Innym pomysłem może być usunięcie z wysokich pozycji wyszukiwania grup propagujących fałszywe informacje.

W komunikacie przesłanym dla serwisu Wirtualnemedia.pl polski oddział Facebook wyjaśnił, na czym będzie polegać jego walka z tego typu treściami:

Wszystko, co zagraża bezpieczeństwu i ochronie naszej społeczności, stanowi dla nas priorytet. Aktywnie działamy na kilku frontach, aby zapobiegać powszechnemu rozprzestrzenianiu się fałszywych i mylących treści na Facebooku – treści antyszczepionkowe kwalifikują się do fact-checkingu, pracujemy także nad dodatkowymi możliwościami wykrywania ich. Odkryliśmy, że content związany z tematyką antyszczepionkową nie jest często udostępniany w News Feedzie czy na platformie w ogóle, choć może pojawiać się w Grupach oraz w wyszukiwarce. W związku z tym szukamy dodatkowych sposobów, aby skutecznie uporać się z tym problemem – redukując bądź usuwając tego typu treści z rekomendacji, jak np. z zakładki „Propozycje dla Ciebie” w Grupach oraz marginalizując powiązane wyniki wyszukiwania. Jednocześnie upewniamy się, że dostępne są treści wiarygodne i wysokiej jakości. Ponadto, podejmujemy odrębne działania w zakresie niskojakościowych lub wprowadzających w błąd treści dotyczących zdrowia, z uwagi na ich potencjalną szkodliwość dla społeczeństwa.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUważajcie na sklep: zakupymax.net Następny artykuł ›Made in …. ?? Czy błędna informacja o kraju produkcji towaru jest wadą?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się