Portal bezpiecznego e-biznesu

Uważajcie na sklep: zakupymax.net

Informację o sklepie otrzymaliśmy od naszego czytelnika.
Uważajcie na sklep: zakupymax.net

Poniżej cechy sklepu, które w naszej ocenie wzbudzają podejrzenia co do jego legalności.

Co wzbudza nasze podejrzenia?

Ceny

Oferta sklepu zawiera głównie produkty z działu RTV i AGD. Po wprowadzeniu ceny wybranego towaru do porównywarki cenowej szybko przekonamy się, że ceny w analizowanym sklepie, w porównaniu z cenami w innych konkurencyjnych sklepach są dużo niższe, czasem o 400 zł!

Płatność

Sklep oferuje wyłącznie płatność w formie przedpłaty na konto bankowe! Brak możliwości zapłaty za towar w chwili jego odbioru należy uznać za podejrzany. Ograniczenie możliwości zapłaty tylko do przelewu na konto bankowe musi stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta sklepu internetowego!

Serwer

Sklep jest utrzymywany na tym samym serwerze co inne podejrzane sklep tj. homeagd.in.net, neotech.in.net, gbptest.net, agdrtv24.net oraz europronet.net. Wszystkie te sklepy zostały wprowadzone do naszej wyszukiwarki jako „Niebezpieczne sklepy”.

Sprzedawca

W regulaminie zostały wskazane dane rejestrowe, które nie należą do sprzedawcy! Regulamin sklepu wskazuje, iż sprzedawcą jest Wiktor Jaworski, jednak po weryfikacja numeru NIP i REGON okazuje się, że dane te należą do zupełnie innego przedsiębiorcy.

Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. Dodaj swój adres do ALERTU - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułSprawdź, jakie błędy popełniają internauci tworząc hasła Następny artykuł ›Nowy obowiązek właścicieli e-sklepów. Czy dotyczy również ciebie?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się