Portal bezpiecznego e-biznesu

Dwóch studentów naciągnęło Apple na prawie milion dolarów

 Dwóch studentów naciągnęło Apple na prawie milion dolarów

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Dwójka chińskich studentów ze stanu Oregon stoi za oszustwem na prawie milion dolarów. Wymieniali podróbki iPhone na oryginały, korzystając z dziurawej polityki zwrotów firmy Apple.

Dwóch studentów naciągnęło Apple na prawie milion dolarów

Yangyang Zhou i Quan Jiang – tak nazywają się negatywni bohaterowie tego niusa. Od 2017 roku przeszmuglowali z Chin do USA tysiące podrabianych iPhone’ów. Firma wymieniła większość tego sprzętu, co w sumie dało stratę w wysokości ok. 895 tys. dolarów. O sprawie jako pierwsza doniosła lokalna amerykańska gazeta "The Oregonian". Sprawcom oszustwa już postawiono zarzuty kryminalne, staną przed sądem federalnym w Oregonie.

Proceder wyglądał tak: Yangyang Zhou, absolwent Uniwersytetu Stanu Oregon, przemycał podróbki iPhone'ów z Hong Kongu do USA. Jego kolega Quan Jiang, student na Linn-Benton Community College, „odsyłał” urządzenia do Apple, twierdząc, że to oryginalne iPhone'y, które nie działają. Żądał ich wymiany na nowe. Firma wymieniała „uszkodzone” telefony zgodnie ze swoją – jak się okazało – wadliwą polityką zwrotów. Oryginalne iPhone'y trafiały do Chin, a studenci dzielili się zyskami. Z 3069 żądań gwarancyjnych firma uwzględniła 1493 zgłoszeń.

Według amerykańskich śledczych studenci nie przyznają się do winy i podają, że nie wiedzieli, że mają do czynienia z podróbkami. Śledczy wyjaśniają także, że Chińczykom udało się „oszukać system”, gdyż podrobione telefony nie działały, przez co pracownicy Apple nie mogli sprawdzić, czy są oryginalne.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPolicjanci uratowali życie 29-letniej kobiety dzięki… mediom społecznościowym. Następny artykuł ›Tajemnica telekomunikacyjna. Sąd może z niej zwolnić!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się