Portal bezpiecznego e-biznesu

Policjanci uratowali życie 29-letniej kobiety dzięki… mediom społecznościowym.

 Policjanci uratowali życie 29-letniej kobiety dzięki… mediom społecznościowym.

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Jak poinformowała Komenda Powiatowej Policji w Augustowie, za sprawą komunikatu opublikowanego w mediach społecznościowych udało się odnaleźć 29-letnią kobietę, która wyszła z domu czwartego kwietnia 2019 roku i ślad po niej zaginął.

Policjanci uratowali życie 29-letniej kobiety dzięki… mediom społecznościowym.

Zaginiona kobieta była zameldowana na terenie Augustowa. Mundurowi otrzymali zgłoszenie 4. kwietnia o godzinie 15:00. Z informacji podanej na stronie www.augustow.policja.gov.pl możemy dowiedzieć się, że kobieta opuściła miejsce swojego zamieszkania parę minut po godzinie 11:00. O tej porze udała się do sklepu na zakupy, jednak jej rodzinę zaniepokoił fakt, że przez długi czas nie wracała. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie po otrzymaniu zgłoszenia podjęli natychmiastową interwencje. Co ciekawe, w działaniach poszukiwawczych uczestniczyli wszyscy augustowscy policjanci. Sprawa została potraktowana z należytą powagą zwłaszcza ze względu na to, że istniały poważne przesłanki ku temu, że życie zaginionej mieszkanki Augustowa może być zagrożone. Mundurowi udali się w celu przeszukania do wszystkich miejsc, w których potencjalnie mogła znajdować się zaginiona 29-latka.

Jednocześnie funkcjonariusze z KPP podjęli decyzję o tym, aby komunikat o zaginięciu kobiety zamieścić w mediach społecznościowych. W jednym z popularnych serwisów został opublikowany wizerunek zaginionej mieszkanki Augustowa, a następnie rozpowszechniony w różnych miejscach portalu. Krok ten okazał się przynieść pożądany rezultat w postaci odnalezienia poszukiwanej 29-latki. Komunikat o prowadzonych poszukiwaniach trafił do jednej z osób, która przekazała mundurowym miejsce, w którym znajdowała się kobieta. Użytkownik ten skontaktował się z mundurowymi KPP w Augustowie już niespełna dwie godziny po opublikowaniu komunikatu. Kobieta znajdowała się w ciężkim stanie zdrowotnym, w związku z czym konieczna była interwencja pogotowia ratunkowego, a następnie podjęcie działań medycznych przez lekarzy.

Po raz kolejny okazuje się więc że media społecznościowe to nie tylko miejsce potencjalnych zagrożeń w sieci. Dzięki udostępnianym w tej przestrzeni komunikatom, możliwe jest uratowanie ludzkiego życia.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułNiezamówione świadczenia – czy przedsiębiorca może żądać zapłaty? Następny artykuł ›TikTok przekształca się w platformę polityczną

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się