Portal bezpiecznego e-biznesu

Dwóch studentów naciągnęło Apple na prawie milion dolarów

 Dwóch studentów naciągnęło Apple na prawie milion dolarów

Dwójka chińskich studentów ze stanu Oregon stoi za oszustwem na prawie milion dolarów. Wymieniali podróbki iPhone na oryginały, korzystając z dziurawej polityki zwrotów firmy Apple.

Dwóch studentów naciągnęło Apple na prawie milion dolarów

Yangyang Zhou i Quan Jiang – tak nazywają się negatywni bohaterowie tego niusa. Od 2017 roku przeszmuglowali z Chin do USA tysiące podrabianych iPhone’ów. Firma wymieniła większość tego sprzętu, co w sumie dało stratę w wysokości ok. 895 tys. dolarów. O sprawie jako pierwsza doniosła lokalna amerykańska gazeta "The Oregonian". Sprawcom oszustwa już postawiono zarzuty kryminalne, staną przed sądem federalnym w Oregonie.

Proceder wyglądał tak: Yangyang Zhou, absolwent Uniwersytetu Stanu Oregon, przemycał podróbki iPhone'ów z Hong Kongu do USA. Jego kolega Quan Jiang, student na Linn-Benton Community College, „odsyłał” urządzenia do Apple, twierdząc, że to oryginalne iPhone'y, które nie działają. Żądał ich wymiany na nowe. Firma wymieniała „uszkodzone” telefony zgodnie ze swoją – jak się okazało – wadliwą polityką zwrotów. Oryginalne iPhone'y trafiały do Chin, a studenci dzielili się zyskami. Z 3069 żądań gwarancyjnych firma uwzględniła 1493 zgłoszeń.

Według amerykańskich śledczych studenci nie przyznają się do winy i podają, że nie wiedzieli, że mają do czynienia z podróbkami. Śledczy wyjaśniają także, że Chińczykom udało się „oszukać system”, gdyż podrobione telefony nie działały, przez co pracownicy Apple nie mogli sprawdzić, czy są oryginalne.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPolicjanci uratowali życie 29-letniej kobiety dzięki… mediom społecznościowym. Następny artykuł ›Facebook pobrał od użytkowników 1,5 mln kontaktów bez zgody

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Przypomnij hasło

Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się