Portal bezpiecznego e-biznesu

Coraz więcej wirusów na Maki

 Coraz więcej wirusów na Maki

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Kilka dni temu pojawiły się informacje o groźnej luce w najnowszym systemie Apple dla komputerów stacjonarnych. Apple już ją załatał, ale ta historia stawia pod znakiem zapytania bezpieczeństwo użytkowników Maków.
Coraz więcej wirusów na Maki

To już czwarty raz od września, gdy Apple zmuszony jest łatać swój system. Opublikowano aktualizację systemu macOS High Sierra (10.13.1), która naprawia błąd polegający na umożliwieniu dowolnej osobie posiadającej fizyczny lub zdalny dostęp do komputera uzyskać uprawnienia administratora. Apple wydało oficjalne oświadczenie, w którym przeprasza swoich użytkowników za dopuszczenie do powstania luki.

Jest to kolejna aktualizacja systemu związana z bezpieczeństwem hasła. Poprzednio odkryto, że hasło do systemu można wykraść za pomocą złośliwej aplikacji pobranej z sieci. Inna luka dotyczyła podpowiedzi do hasła, którą dało się wykraść z dysku.

Minęły te czasy, gdy komputery Apple uchodziły za wolne od wirusów i bezpieczne dla użytkowników. Lawinowo przybywa nowych wirusów skierowanych jest przeciwko użytkownikom Maków. Zgodnie z raportem Malwarebytes w tym roku ilość malware przeznaczonego na komputery Mac wzrosła o 230 proc. Avast, cytowany przez MacWorld, informuje, że pomiędzy styczniem a listopadem tego roku zablokował 250 milionów ataków na komputerach Apple.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułMarketplace na Facebooku. Zagrożenie dla OLX? Następny artykuł ›SMS od oszustów – uważaj na podejrzane wiadomości

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się