Portal bezpiecznego e-biznesu

Marketplace na Facebooku. Zagrożenie dla OLX?

 Marketplace na Facebooku. Zagrożenie dla OLX?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Dzięki nowej usłudze Marketplace użytkownicy Facebooka mogą przeglądać i wystawiać ogłoszenia o sprzedaży towarów wprost w portalu społecznościowym.

Marketplace na Facebooku. Zagrożenie dla OLX?

Za pośrednictwem usługi, użytkownicy mogą publikować oferty w kilku kategoriach – jest wśród nich Dom i ogród, Rozrywka, Hobby, Odzież i akcesoria i Elektronika. Korzystanie z Marketplace jest darmowe – użytkownicy nie ponoszą opłat ani za wystawianie ogłoszeń, ani prowizji od sprzedanych dzięki serwisowi produktom.

Warto zaznaczyć, że w obecnie algorytm usługi będzie się „uczył” specyfiki polskiego rynku i rozpoznawał wśród publikowanych ogłoszeń tych naruszających polskie prawo, będące spamem lub uznawane za „niepożądane”.

Jak wystawić ofertę? Przede wszystkim należy:

  1. zrobić zdjęcie produktu,
  2. wpisać jego nazwę, opis i cenę,
  3. potwierdzić lokację, wybrać kategorię i opublikować ogłoszenie.

Sam Facebook przekonuje, że korzystanie z Marketplace ma być bardzo proste:

Gdy znajdziemy coś interesującego można kliknąć w ofertę by zobaczyć więcej szczegółów na temat produktu, a także imię i zdjęcie sprzedającego wraz z miastem, w którym mieszka. Można sprawdzić kiedy sprzedający dołączył do Facebooka oraz czy mamy wspólnych znajomych. Następnie wystarczy napisać prywatną wiadomość do sprzedającego by zgłosić chęć zakupu i ustalić szczegóły.

Facebook nie uczestniczy w żaden sposób w transakcjach – ustalenia dotyczące sposobu płatności i odbioru należą do stron transakcji.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułFacebook poprosi o twoje zdjęcie Następny artykuł ›Nowy obowiązek właścicieli e-sklepów. Czy dotyczy również ciebie?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się