Portal bezpiecznego e-biznesu

CCC negocjuje sprzedaż akcji eobuwie.pl z InPost i Cyfrowym Polsatem

 CCC negocjuje sprzedaż akcji eobuwie.pl z InPost i Cyfrowym Polsatem

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Cyfrowy Polsat, którego większościowym udziałowcem jest Zygmunt Solorz oraz Rafał Brzoska (założyciel InPostu) planują wejść na rynek sprzedaży internetowej obuwia. Trwają negocjacje obu inwestorów z CCC właścicielem serwisu eobuwie.pl, w sprawie nabycia pakietu udziałów w tej platformie.
CCC negocjuje sprzedaż akcji eobuwie.pl z InPost i Cyfrowym Polsatem

Zapowiada się kolejny ciekawy etap w rozwoju e-handlu w Polsce. Rafał Brzoska, autor sukcesu sieci automatów pocztowych InPost oraz Zygmunt Solorz, właściciel grupy medialnej i telekomunikacyjnej Cyfrowy Polsat, chcą zainwestować w platformę sprzedażową eobuwie.pl. Rozmowy dotyczą sprzedaży pakietów po 10% udziałów w kapitale zakładowym spółki eobuwie.pl. Szacuje się, iż łączna cena transakcji ma wynieść 1 mld zł.

Serwis eobuwie.pl jest obecnie liderem sprzedaży internetowej obuwia i jego wartość rynkowa wynosi około 5 mld złotych. Negocjacje są prowadzone na zasadzie wyłączności do 31 marca 2021 r. CCC liczy, iż wsparcie finansowe nowych inwestorów wzmocni pozycję eobuwie.pl na polskim rynku oraz umożliwi ekspansję na rynkach europejskich, a w dalszej perspektywie dołączenia do grona liderów sprzedaży obuwia w Internecie w całej Europie.

Grupa CCC zastrzega, że negocjacje dotyczące transakcji są w toku i nie podjęto jeszcze żadnych wiążących decyzji co do jej realizacji. W przypadku braku porozumienia co do przejęcia pakietów mniejszościowych w eobuwie.pl, CCC będzie rozważać również inne możliwości co do pozyskania inwestorów dla tej platformy.


Komentarze

‹ Poprzedni artykułBony na zakupy w Biedronce jako kara od UOKiK Następny artykuł ›Serwisy ceneo.pl oraz opineo.pl zmienią zasady prezentowania negatywnych ocen

Newsletter

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się