Portal bezpiecznego e-biznesu

Bonus 900 zł od Santandera?

 Bonus 900 zł od Santandera?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Przestępcy internetowi ponownie atakują. Tym razem wykorzystują wizerunek banku Santander, publikując fałszywą reklamę na Facebooku. CyberRescue ostrzega! Możesz stracić dostęp do swojego konta bankowego.

Bonus 900 zł od Santandera?

Na Facebooku pojawiła się reklama skierowana do klientów banku Santander. Oszuści namawiają do zweryfikowania swojej tożsamości w banku i odebrania bonusu w postaci 900 zł. Podanie swojego loginu i hasła do bankowości oraz przesłanie kodu autoryzującego, może skutkować utratą wszystkich oszczędności z konta bankowego. Fałszywa strona internetowa posługuje się adresem santders[.]xyz, natomiast funpage na Facebooku nosi łudząco podobną nazwę "Santanders".

Post wyświetlił się na Facebooku, co zrobić?

Przede wszystkim należy sprawdzić na oficjalnej stronie firmy, instytucji, czy prowadzą aktualnie jakąś promocję, konkurs. Jeżeli post jest fałszywy, należy koniecznie wybrać przy poście opcję: “Zgłoś Post”, a następnie: “SPAM”.

W ten sposób poinformujemy zespół Facebooka, aby zablokował ten i podobne posty, które łamią regulamin społeczności Facebooka i narażają jego użytkowników na szkody - tłumaczy Arek Tosek z CyberRescue.

Pomocy! Uwierzyłem w bonus

Jeżeli podamy na fałszywej stronie nasze dane do bankowości, szybko należy zadzwonić do banku i poinformować o zaistniałej sytuacji, a także zmienić hasło do bankowości i sprawdzić czy z naszego konta nie zniknęły pieniądze. - mówi Arek Tosek z CyberRescue.

Zawsze należy sprawdzać dokładnie adresy stron bankowych oraz stosować zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do pojawiających się sponsorowanych reklam na Facebooku. Niestety ten serwis nie jest w stanie sam zweryfikować wiarygodności wszystkich pojawiających się reklam.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułWygraj Iphone'a 13 Pro za 9,19 zł! Następny artykuł ›Dlaczego w ecommerce warto korzystać z platform marketplace?

Newsletter

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2022. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się