Portal bezpiecznego e-biznesu

Black Friday. Black Week

 Black Friday. Black Week

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Przełom listopada i grudnia to czas, w którym odnotowuje się wzrost liczby oszustów niż w innych okresach roku. Czarny piątek, a czasem czarny tydzień to świetny moment na zakupy, jednak konsumenci muszą być ostrożni, bo w zakupowym zamieszaniu bywają w ten dzień oszukiwani.
Black Friday. Black Week

Jak informuje „Rzeczpospolita” rok temu w czarny piątek w porównaniu z piątkiem tydzień wcześniej sklepy z platformy zanotowały wzrost ruchu o 32 % Liczba zamówień skoczyła o 142 % a wartość – o 190 %.

Konsumenci muszą być jednak ostrożni, bo w zakupowym zamieszaniu są zwyczajnie w ten dzień oszukiwani. Z badania Dealavo i Deloitte z ubiegłego roku wynika, że w 800 analizowanych sklepach ceny spadły średnio jedynie o 3,5 % Rok wcześniej było to co prawda 1,3 % więc progres niewątpliwie jest, ale do przecen sięgających 20 czy nawet 50 % droga bardzo daleka" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Czy to na pewno Black Friday?

Warto również zaznaczyć, że sklepy w wielu przypadkach przed okresem promocji podnoszą ceny produktów, aby potem rabat wyglądał bardziej imponująco; wprowadzają też nowe linie z od razu atrakcyjnymi cenami, które jednak z rzeczywistością nie mają za wiele wspólnego – na przykład opakowanie jest mniejsze niż standardowo, albo produkt pozbawiony jest wielu funkcjonalności w stosunku do pierwotnej wersji.

Źródło wiedzy: Rzeczpospolita.pl

Komentarze

‹ Poprzedni artykułFacebook i Google zagrażają prawom człowieka? Następny artykuł ›TikTok przekształca się w platformę polityczną

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się