Będą nowe usługi cyfrowe w administracji

12 czerwca 2017, 20:57 , autor: Mirosław Dyka (legalniewsieci.pl)

Jak podaje na swoich stronach Ministerstwo Cyfryzacji, do końca bieżącego roku planowane jest wdrożenie kolejnych e-usług ułatwiających obywatelom podejmowanie czynności w kontaktach z urzędami. Na liście znajdują się m.in. sprawdzenie danych własnego samochodu, zgłoszenie sprzedaży auta czy też zgłoszenie utraty dowodu osobistego.
Będą nowe usługi cyfrowe w administracji

Cała lista liczy 32 pozycje i dotyczy nie tylko usług cyfrowych oferowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji, ale także przez inne resorty. Będą dostępne również nowe, zmodyfikowane i w założeniu bardziej przyjazne formularze elektroniczne służące do wprowadzania danych bezpośrednio z komputera petenta.

Jedną z czynności administracyjnych wymagającą osobistego stawiennictwa w urzędzie jest aktualnie (wciąż jeszcze) zgłoszenie narodzin dziecka. Jest to niewątpliwy kłopot dla świeżo upieczonych rodziców, którzy wśród wielu nowych obowiązków z tym związanych muszą także przeznaczyć swój czas na załatwianie formalności w urzędzie. W celu wdrożenia elektronicznej usługi zgłoszenia narodzin dziecka zostanie przeprowadzony program pilotażowy we współpracy z jednym ze szpitali w Ełku. Rodzice będą tam mogli dokonywać zgłoszenia za pośrednictwem pełnomocnika – pracownika szpitala. W drugim etapie pilotażu sami będą mogli wypełniać elektronicznie odpowiedni wniosek. Wreszcie po zakończeniu testów oraz wejściu w życie odpowiednich nowelizacji przepisów – usługa stanie się dostępna dla wszystkich obywateli.

Pełna lista wdrażanych e-usług dostępna jest pod adresem: https://mc.gov.pl/files/uslugi_cyfrowe_polskiej_administracji_planowane_w_okresie_lipiec-grudzien_2017_.ods


Czytaj również

Komentarze

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno