Portal bezpiecznego e-biznesu

Bank ING wymaga potwierdzenia numeru telefonu w SMSie?

 Bank ING wymaga potwierdzenia numeru telefonu w SMSie?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Jak łatwo uzyskać dane logowania do banku? Wiedzą to oszuści, którzy ruszyli z nową kampanią SMS. Wiadomość zawiera informację, że należy potwierdzić numer telefonu, by dalej móc korzystać z usług. Uwaga! To oszustwo.

Bank ING wymaga potwierdzenia numeru telefonu w SMSie?

Otrzymujesz wiadomość SMS, w której został zawarty link. Przekierowuje on na stronę podobną do prawdziwej strony logowania do bankowości internetowej w ING. Podając te dane, oszuści uzyskują dostęp do naszego konta bankowego i mogą wyczyścić je ze wszystkich oszczędności!

Mam konto w ING!

Wiadomość otrzymał Przemek. Zdziwił się, ponieważ wiadomość otrzymał w niedzielę z numeru pochodzącego z Litwy. To wzbudziło jego czujność i postanowił odezwał się do CyberRescue.

Posiadam konto w banku ING. Gdy kliknąłem w link, strona przypominała tą prawdziwą, należącą do banku - tłumaczy mężczyzna.


Uważaj w co klikasz!

Jeżeli otrzymujemy takie wiadomości rzekomo od banku, nigdy nie klikajmy pochopnie w linki - tłumaczy Dominika Szewczyk z CyberRescue. - Zawsze zadzwońmy do banku i sprawdźmy, czy faktycznie takie SMSy wysyłali - dodaje.

Jeżeli podaliśmy dane logowania, od razu powinniśmy zadzwonić na infolinię banku i powiadomić ich o zaistniałej sytuacji. Konieczne jest szybkie zabezpieczenie konta. Należy zmienić dane logowania, aby uniemożliwić oszustom włamanie na nasze konto. Jeżeli dojdzie do kradzieży pieniędzy z konta, jak najszybciej należy zgłosić się na policję.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPoczta Polska wysyła e-maile o dopłacie za paczkę? Następny artykuł ›Podaj kod blik i odbierz pieniądze

Newsletter

Polecamy Adwokat Art. 178A KK

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się