Portal bezpiecznego e-biznesu

Analiza sklepu internetowego: smartfonmedia.com

 Analiza sklepu internetowego: smartfonmedia.com

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Otrzymujemy liczne zgłoszenia z prośbą o weryfikację sklepu internetowego smartfonmedia.com. Na temat sklepu jest dostępnych kilka opinii w serwisie Opineo.pl Większość opinii ma charakter pozytywny, ale pojawiają się także komentarze negatywnie. W naszej ocenie sklep budzi tego rodzaju zainteresowanie z kilku powodów.
Analiza sklepu internetowego: smartfonmedia.com

Poniżej kilka elementów, które na pierwszy rzut oka, mogą podważać wiarygodność sklepu.

Logotyp

Wspominam o tym na samym początku, ponieważ po wejściu na stronę właśnie to zwraca szczególną uwagę. Sklep wykorzystując biało-żółtą kolorystykę ewidentnie nawiązuje do sklepu mediaexpert.pl Poniżej zestawienie dwóch logotypów.Należy także zwrócić uwagę na informację o darmowej dostawie!

Informacja o darmowej dostawie w sklepie smarfonmedia.com


Informacja o darmowym transporcie w sklepie mediaexpert.pl

Metody płatności

Sklep oferuje dwie metody płatności, ale wszystkie ograniczają się płatności przez Internet. Sklep nie oferuje płatności w chwili odbioru produkty za tzw. pobraniem. Brak tego rodzaju płatności jest od dłuższego czasu utożsamiany z brakiem chęci realizacji zlecenia, natomiast w mojej ocenie wynika on przede wszystkim z faktu, iż sprzedawca nie prowadzi działalności gospodarczej na terenie Polski.

Sprzedawca

W regulaminie został wskazany przedsiębiorca zagraniczny. Warto jednak podkreślić, iż sprzedawca odpowiada na wszystkie wiadomość mailowe oraz udostępnia numer kontaktowy.

Podsumowanie

Pomimo podobieństwa logotypów z mediaexpert.pl, w mojej ocenie sklep smarfonmedia.com nie należy traktować jako oszustwo tj. fałszywy sklep internetowy. Z przeważającej części opinii dotychczasowych klientów wynika, że sklep realizuje zlecenia oraz odpowiada na zapytania klientów. Natomiast, zachęcam do komentowania niniejszego artykułu i dzielenia się przemyśleniami i/lub doświadczeniami na temat sklepu smartfonmedia.com

[ Aktualizacja - 17.10.2019 ] Sklep zmienił logotyp oraz grafikę zawierającą informację o darmowej dostawie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułCo zrobić w przypadku kradzieży tożsamości? Następny artykuł ›Jak oszuści chcą nas wrobić w …fałszywe sklepy

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się