Portal bezpiecznego e-biznesu

Amazon sprzedaje hulajnogi elektryczne za 9 zł?

 Amazon sprzedaje hulajnogi elektryczne za 9 zł?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Jeżeli zobaczysz na Facebooku reklamę, która informuje o promocji na hulajnogi za 9 zł, od razu ją zgłoś! W ten sposób możesz włączyć płatną subskrypcję i stracić duże pieniądze!

Amazon sprzedaje hulajnogi elektryczne za 9 zł?

Oszuści podszywając się pod platformę sprzedażową Amazon.com, zachęcają użytkowników Facebooka do kupna elektrycznej hulajnogi za 9 zł. Wchodząc w podany link, jesteśmy przenoszeni na fałszywą stroną, która wymaga podania danych osobowych oraz danych do karty płatniczej. Właśnie w ten sposób uruchamiają płatną subskrypcję!

Nagle z konta zniknęło mi ponad 240 zł!

Na reklamę natrafił Karol, który postanowił skusić się i kupić elektryczną hulajnogę swojemu synowi. Niestety już następnego dnia z jego konta zniknęły pieniądze.

Wystraszyłem się, ponieważ ponownie zauważyłem blokadę środków na moim koncie. Wtedy odezwałem się do CyberRescue - tłumaczy mężczyzna.

Specjaliści z CyberRescue zawsze zalecają ostrożność jeżeli chodzi o reklamy na Facebooku. - Jeżeli oferta jest niewiarygodnie atrakcyjna cenowo to koniecznie powinniśmy sprawdzić jego cenę w znanych nam, wiarygodnych sklepach. Zazwyczaj, gdy oferta jest "zbyt piękna żeby była prawdziwa" lepiej zrezygnować z zakupu - tłumaczy Mikołaj Kowalski.

Co zrobić, gdy włączymy płatną subskrypcję?

Jeżeli już włączymy taką subskrypcję, na samym początku należy wyzerować limity na transakcje internetowe na karcie oraz ją zastrzec - mówi Mikołaj Kowalski z CyberRescue.

Trzeba również skontaktować się z usługodawcą, u którego została włączona cykliczna opłata i poprosić o jej dezaktywowanie, a także usunięcie wszystkich danych osobowych. Próbujmy również wyegzekwować od usługodawcy zwrot pobranych środków, a przede wszystkim zachować ostrożność, gdy jesteśmy proszeni o podanie danych do karty płatniczej.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułProśba o uzupełnienie dokumentacji celnej? Uwaga to oszustwo! Następny artykuł ›Uważaj na telefony od oszustów

Newsletter

Polecamy Adwokat Art. 178A KK

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się