Portal bezpiecznego e-biznesu

Allegro zamiast OLX?

 Allegro zamiast OLX?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Oszuści szukają nowych sposobów, by wyłudzić od nas pieniądze. Przestępcy wykorzystują znane oszustwo tym razem na platformie sprzedażowej Allegro. O co dokładnie chodzi?

Allegro zamiast OLX?

Wystawiasz na sprzedaż produkt. Otrzymujesz SMSa od oszusta podszywającego się pod Allegro z informacją, że Twój przedmiot został zakupiony i wystarczy pobrać pieniądze na stronie internetowej. Oszustwo działa na tej samej zasadzie co na platformie OLX. Na fałszywej stronie internetowej podajesz swoje dane do karty płatniczej, a następnie tracisz wszystkie pieniądze.

Oszuści są wszędzie!

Wiadomość SMS otrzymał również Łukasz, który wystawił na Allegro radio samochodowe. Gdyby nie wcześniejsze ostrzeżenie przez CyberRescue o OLX, prawdopodobnie podałby dane do karty płatniczej.

Zdziwiłem się, widząc wiadomość SMS. Od razu domyśliłem się, że może być to oszustwo - tłumaczy mężczyzna.

Według specjalistów CyberRescue prawdopodobnie to oszustwo będzie pojawiało się również na innych platformach sprzedażowych, dlatego zawsze trzeba zachować czujność, gdy ktoś prosi nas o podanie takich danych jak numer karty płatniczej, czy kod CVV.

Sprzedający też może zostać oszukany!

Jeżeli decydujemy się na umieszczenie ogłoszenia na OLX czy Allegro Lokalnie zdecydujmy się na sprzedaż wyłącznie przy bezpośrednim kontakcie z kupującym lub poprzez bezpieczną transakcję za pośrednictwem tych serwisów - tłumaczy Dominika Szewczyk z CyberRescue.

Zapamiętaj! Jeżeli sprzedajesz produkt na platformie Allegro i otrzymasz wiadomość z informacją o konieczności podania danych karty, aby otrzymać zapłatę, możesz spodziewać się, że jest to oszustwo.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPGE odłączy prąd za niezapłacenie 3,46 zł? Następny artykuł ›Google zapłaci 4,1 mld euro kary!

Newsletter

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2022. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się