Portal bezpiecznego e-biznesu

Alexa jako świadek w sprawie o zabójstwo

 Alexa jako świadek w sprawie o zabójstwo

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Jak podaje Washington Post, wirtualny asystent „Alexa” może okazać się kluczowym świadkiem w sprawie kryminalnej.

Alexa jako świadek w sprawie o zabójstwo

Do zabójstwa 32-letniej Sylvi Galva doszło w lipcu br. na Florydzie. Kobieta została ugodzona 12-calowym ostrzem w klatkę piersiową w swoim własnym domu. Oskarżonym o popełnienie tego czynu jest 43-letni Adam Reechard Crespo, mąż ofiary. Prokuratora uważa, że było to morderstwo drugiego stopnia, natomiast obrona twierdzi, że był to nieszczęśliwy wypadek podczas kłótni. Na chwilę obecną Crespo jest na wolności po wpłaceniu kaucji w wysokości 65 tysięcy dolarów.

Może jednak krótko cieszyć się wolnością. Wirtualny asystent Amazona – Alexa będący w posiadaniu pary zdaje się mieć informacje o tym, co tak naprawdę się wydarzyło. Wspólny przyjaciel pary zeznał, że słyszał, jak ta kłóciła się na krótko przed tragicznym wydarzeniem. W wyniku tych informacji wydano nakaz przeszukania i z domu małżeństwa zarekwirowano wszystko, co mogłoby się przydać w sprawie – w tym głośnik Amazon Echo.

Zdaniem policji urządzenie mogło zarejestrować kluczowe informacje na temat zdarzenia. Władze zwróciły się już do Amazona z prośbą o udostępnienie nagrań, a ten bez problemu przystał na ich prośbę. Obecnie są one analizowane i niestety na razie nie podano informacji do opinii publicznej dot. tego, co można w nich usłyszeć. W przesłanym oświadczeniu rzeczniczka firmy Faith Eischen zapewniła ogólnie, że:

Amazon nie ujawnia informacji o klientach w odpowiedzi na żądania rządu, chyba że jest zobowiązany to zrobić prawomocnym i wiążącym sądowym nakazem.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułOszuści podszywają się pod Allegro Następny artykuł ›Zmiany w zakresie odpowiedzialności mediów społecznościowych

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się