Portal bezpiecznego e-biznesu

12 czynników, które warto wziąć pod uwagę wybierając najlepszą platformę eCommerce

 12 czynników, które warto wziąć pod uwagę wybierając najlepszą platformę eCommerce

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Podczas marketingu swoich towarów i usług platformy eCommerce są ekspertami w prezentowaniu i komunikowaniu swojej oferty. Jednak wybór najlepszej platformy eCommerce dla Twojej firmy może być skomplikowany, zwłaszcza że na świecie do wyboru jest około 370 rozwiązań eCommerce. Oczywiście możesz także zdecydować, że najlepszym wyjściem jest rozwiązanie stworzone na zamówienie.
12 czynników, które warto wziąć pod uwagę wybierając najlepszą platformę eCommerce

Przede wszystkim musisz pomóc klientom w zaangażowaniu się w markę i zarządzać stosunkiem kosztów do sprzedaży. Musisz również zapewnić, że pracownicy mają pełne wsparcie przy wdrażaniu strategii sprzedaży i marketingu.

Wybór najlepszej platformy eCommerce dla Twojego biznesu zaczyna się od zrozumienia celów handlu elektronicznego, mając na uwadze bieżące i przyszłe potrzeby klientów. Ranking najnowszych platform e-commerce znajdziesz na stronie: wojciechmatula.com/platformy-ecommerce/.

Rozważenie każdego aspektu w szczegółach pomoże zidentyfikować czynniki sukcesu eCommerce dla Twojego biznesu. Upewnij się, że masz jasno określone wymagania biznesowe i dobrze rozumiesz potrzeby klientów. Nie zgaduj - przeprowadź spotkania z zainteresowanymi stronami, ankiety i kilka burz mózgów z różnymi działami w Twojej organizacji. W ten sposób będziesz mógł ocenić każdy z poniższych czynników przez pryzmat centryczności klienta.

Zacznij od sprecyzowania i uzyskania jasności na temat segmentu konsumentów, do którego się kierujesz. Każdy rodzaj biznesu i każdy segment konsumentów potrzebuje innej platformy – określa to Twój wybór segmentu od B2B do B2C. Twoje cele i targety biznesowe zadecydują o wyborze platformy. Na przykład firma na początkowym etapie nie potrzebuje tej samej platformy co firma w fazie ekspansji – zatem dokonasz swoich wyborów odpowiednio.

Obecnie najpopularniejszymi rozwiązaniami w USA są WooCommerce, Magento i Shopify. Inne popularne platformy eCommerce to Wix Stores, Squarespace Add to Cart i Ecwid, OpenCart, PrestaShop, Zen Cart oraz BigCommerce.

Następująca treść daje Ci pomysł na czynniki do rozważenia, upewniając się, że Twoja platforma to jedna z najlepszych platform eCommerce. Znajdują się tu także pewne pytania dotyczące konkretnych aspektów, które możesz sobie zadać w trakcie tego procesu.

Kluczowe czynniki przy wyborze platformy ecommerce

1. Hosting i własność platformy

Platformy eCommerce mogą być hostowane samodzielnie lub w chmurze. W pierwszym przypadku musisz znaleźć hosting, zajmować się instalacją i monitorować aktualizacje samodzielnie. Czasami może to być drogie. Zaletą jest większa kontrola nad platformą online i lepsze zarządzanie bezpieczeństwem. Możesz też bardziej przejrzyście przeglądać swoje dane.

2. Koszt posiadania

Cena jest jednym z pierwszych aspektów, które należy uwzględnić przy ocenie każdej platformy e-commerce. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz mały biznes, czy też jesteś już ugruntowanym sklepem stacjonarnym przenoszącym się do świata online, musisz zrozumieć całkowity koszt każdej platformy.

3. Integracje

Integracje i wtyczki to kolejne kluczowe czynniki przy ocenie, czy Twoja platforma należy do najlepszych platform e-commerce. Nie wszystkie platformy oferują każdą integrację, dlatego upewnij się, że rozumiesz wymagania Twojego biznesu, aby prawidłowo ocenić dostępne funkcje i narzędzia.

4. Motywy & Doświadczenie Użytkownika (UX)

Kiedy myślisz o najpopularniejszych firmach cyfrowych, kto przychodzi Ci na myśl? Airbnb? Lyft? Netflix? Dzięki swojej prostocie, przyjaznym interfejsom i niezliczonym opcjom, pracują ciężko, aby dostarczyć doskonałe, intuicyjne doświadczenie użytkownika (UX).

5. Prędkość i skalowalność platformy eCommerce

W erze "Mikro-chwil" — które Google definiuje jako "moment bogaty w intencje, gdy osoba sięga po urządzenie, aby działać z potrzeby poznania, idzenia, robienia lub kupowania" — twoja platforma musi dostarczyć błyskawiczne doświadczenie. I musi to pozostać spójne w miarę rozwoju i skalowania biznesu. Wybierz platformę, która rośnie wraz z Twoją firmą, aby była jedną z najlepszych platform eCommerce.

6. Funkcjonalność sklepu i łatwość użycia (System zarządzania produktami)

System zarządzania produktami to rdzeń Twojego biznesu. Dzisiejsi administratorzy potrzebują zaawansowanego zarządzania produktami eCommerce "od razu" w celu stworzenia przekonującego doświadczenia zakupowego.

7. Bezpieczeństwo platformy eCommerce

Kwestie bezpieczeństwa witryn internetowych są priorytetowe w dobie cyfrowej. Nie tylko istnieją rygorystyczne globalne prawa chroniące prywatność konsumentów, ale naruszenie bezpieczeństwa może uszkodzić jedno z Twoich najważniejszych aktywów: zaufanie.

8. Wsparcie dla wielu bramek płatniczych

Klientom powinno być prosto płacić za Twoje towary i usługi, przy czym warto zapewnić im wiele opcji płatności. Oznacza to, że Twój sklep musi być połączony z niezawodną, bezpieczną bramką płatniczą eCommerce - dedykowanym procesorem, który bezpiecznie przenosi środki z kont bankowych klientów na Twoje własne konto. Wydaje się to oczywiste, ale rzeczywistość pokazuje, że nie wszystkie platformy eCommerce są kompatybilne z każdą bramką płatniczą. Najważniejszym czynnikiem jest geografia - lokalizacja procesu płatności jest kluczowa.

9. Personalizacja

Znajomość swojego klienta to podstawa marketingu produktowego. A personalizacja jest teraz kluczem do sukcesu, jak pokazują nasze badania dotyczące najnowszych technologii w handlu elektronicznym.

10. Przystosowanie do urządzeń mobilnych

Wraz z rosnącym udziałem komunikacji i transakcji cyfrowych realizowanych za pomocą urządzeń mobilnych (w USA wartość ta osiągnęła 432,24 miliarda dolarów w 2022 roku), sprzedawcy coraz częściej szukają platform, które oferują przyjazne dla urządzeń mobilnych doświadczenie w ich sklepach internetowych.

11. Optymalizacja dla wyszukiwarek

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) to kluczowy czynnik sukcesu Twojego sklepu, a najlepsza platforma e-commerce zostanie skonstruowana z uwzględnieniem SEO. Organiczne SEO wymaga czasu na rozwój, a zadanie jest znacznie łatwiejsze, gdy wybrana przez Ciebie platforma posiada wbudowane najlepsze praktyki — i traktuje dostosowywanie się do zmian w algorytmach Google'a jako priorytet.

12. System Zarządzania Zamówieniami (OMS)

Płynne i szybkie doświadczenie z zamówieniem jest kluczowe dla Twojego doświadczenia w e-commerce. Badania pokazują, że ponad 80% kupujących online oczekuje regularnej komunikacji na temat ich zamówień. Oznacza to, że aby być konkurencyjnym, musisz posiadać OMS, który sprawia, że proces jest interaktywny, dokładny i przejrzysty.

Wybór platformy e-commerce - podsumowanie

Wybór odpowiedniej platformy e-commerce jest kluczem do sukcesu każdego sklepu internetowego. Ważne jest uwzględnienie różnych aspektów, takich jak koszty własności, integracje, dostępność różnorodnych motywów oraz jakość UX. Ponadto, szybkość, skalowalność, funkcjonalność sklepu i łatwość obsługi, bezpieczeństwo oraz wsparcie dla wielu bramek płatności są nieodzownymi elementami. Współczesne technologie, takie jak personalizacja oparta na AI i ML, oraz przyjazność dla urządzeń mobilnych i SEO, stają się coraz bardziej kluczowe w branży. Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem jest efektywny system zarządzania zamówieniami (OMS), który integruje się z innymi systemami, takimi jak zarządzanie zapasami, ERP czy CRM, aby zapewnić płynność operacji i zadowolenie klienta. Wszystkie te elementy razem decydują o tym, czy platforma e-commerce może być uważana za jedną z najlepszych w branży.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułJak nie pobrać złośliwego oprogramowania na swoje urządzenie? Następny artykuł ›Jak prawidłowo skonstruować Newsletter

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się