Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: centrummarek.pl

Otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z naszych czytelników i postanowiliśmy sprawdzić sklep centrummarek.pl

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: centrummarek.pl

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po umieszczeniu nazw niektórych produktów w porównywarce cenowej szybko dochodzimy do wniosku, że ceny produktów w sklepie są podejrzanie niskie.

Regulamin

Przede wszystkim regulamin nie zawiera informacji na temat sprzedawcy. Powyższa informacja jest wymagana zarówno przez ustawę o prawach konsumenta, jak i ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Dodatkowo regulamin zawiera postanowienia, które mogą zostać uznane za klauzule niedozwolone np.: „Rozstrzyganie ewentualnych sporów powstałych pomiędzy Prowadzącym platformę usługową a Klientem zostają poddane Sądowi powszechnemu właściwemu wg miejsca siedziby Prowadzącego platformę usługową.”

Płatność

Po uzupełnieniu formularza zamówienia dostępna jest wyłącznie płatność w formie przedpłaty na konto bankowe. Co prawda, w regulaminie podana jest informacja o płatności online, która jest w przygotowaniu, jednak sklep funkcjonuje już na tyle długo, że tego rodzaju system powinien już być dawno zainstalowany.

{REKLAMA}

Dostawa

Termin realizacji zamówienia jest znaczenie wydłużony i wynosi zgodnie z regulaminem sklepu do 30 dni roboczych! Oczywiście, sklepy które działają w formie dropshippingu mają prawo do wydłużenia czasu dostawy, jednak połączenie braku informacji na temat sprzedawcy oraz wydłużony termin dostawy stanowią podejrzaną cechę.

Kontakt

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem, niestety telefonu nikt nie odebrał.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułWszystko co musisz wiedzieć o reklamacji! Następny artykuł ›Jak uniknąć blokady konta na Allegro?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się