Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: bluertvagd.pl

Otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z naszych czytelników i postanowiliśmy sprawdzić sklep bluertvagd.pl
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: bluertvagd.pl

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po wpisaniu nazwy jakiegokolwiek produktu dostępnego w ofercie sklepu do porównywarki cenowej szybko dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są podejrzanie niskie.

Płatność

Po uzupełnieniu formularza zamówienia mamy do wyboru płatność w formie przedpłaty na konto bankowe oraz płatność za pośrednictwem elektronicznych serwisów płatności. Jednak po zaznaczeniu opcji drugiej, nie przenosimy się do banku tylko na podstronę sklepu i jesteśmy proszeni o przelanie pieniędzy na konto bankowe sprzedawcy – to zdecydowanie podejrzana cecha.

Sprzedawca

W regulaminie jako sprzedawca wskazany jest przedsiębiorca który faktycznie prowadzi działalność gospodarcza, jednak jego przeważająca działalność nie jest związana ze sprzedażą na odległość.

{REKLAMA}

Domena

Adres sklepu został zarejestrowany 6 stycznia 2018 r. Krótki okres działania sklepu połączony z innymi cechami powinien stanowić sygnał alarmowy dla klienta.

Kontakt

Próbowaliśmy dodzwonić się do sklepu. Niestety po wybraniu numeru telefonu automat poinformował nas, że połączenie nie może zostać zrealizowane.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułSzybkie strony będą lepiej promowane w wynikach wyszukiwania Google na urządzeniach mobilnych Następny artykuł ›Jak uniknąć blokady konta na Allegro?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się