Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: anwan.pl

Otrzymaliśmy prośbę o audyt sklepu anwan.pl, który jest łudząco podobny do sklepu o którym ostatnio informowaliśmy tj. pynio.pl. Po sprawdzeniu podstawowych informacji mamy wątpliwości co do rzetelności tego sklepu.
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: anwan.pl

Po weryfikacji podstawowych informacji na temat sklepu zarówno na jego stronie, jak i w sieci mamy wątpliwości co do jego wiarygodności. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po wpisaniu nazwy wybranego produktu dostępnego w ofercie sklepu do porównywarki cenowej szybko dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są podejrzanie niskie.

Regulamin

Przede wszystkim regulamin nie zawiera informacji na temat sprzedawcy. Powyższa informacja jest wymagana zarówno przez ustawę o prawach konsumenta, jak i ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Dodatkowo regulamin zawiera postanowienia, które mogą zostać uznane za klauzule niedozwolone m.in.:

Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

Płatność

Po uzupełnieniu formularza zamówienia dostępna jest wyłącznie płatność w formie przedpłaty na konto bankowe. Brak możliwości zapłaty za towar w chwili jego odbioru za tzw. pobraniem należy uznać za podejrzaną cechę.

Serwer

Domena sklepu została zarejestrowana w dniu 15 marca 2018 r., co w połączeniu z innymi elementami dodatkowo podważa wiarygodność sklepu. Ponadto, sklep jest utrzymywany na tym samym serwerze co sklep, pynio.pl, video-top.pl oraz zdalnehobby.pl – o których już jakiś czas temu informowaliśmy.

{REKLAMA}

Kontakt

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem. Niestety po wybraniu numeru telefonu odzywa się tylko automat, który informuje o godzinach pracy sklepu, a następnie połączenie jest zrywane.

Fake News Alert


Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułCo oznacza zastrzeżenie formy dokumentowej dla celów dowodowych? Następny artykuł ›Koniec dropshippingu? – Nowy projekt Unii Europejskiej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się