Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: pynio.pl

Otrzymaliśmy prośbę o audyt sklepu pynio.pl. Po sprawdzeniu podstawowych informacji mamy wątpliwości co do rzetelności tego sklepu.
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: pynio.pl

Po weryfikacji podstawowych informacji na temat sklepu zarówno na jego stronie, jak i w sieci mamy wątpliwości co do jego wiarygodności. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po wpisaniu nazwy wybranego produktu dostępnego w ofercie sklepu do porównywarki cenowej szybko dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są podejrzanie niskie np. cena telefonu: SAMSUNGA GALAXY S8 64GB jest niższa niż w konkurencyjnych sklepach internetowych o blisko 1000 zł.

Regulamin

Przede wszystkim regulamin nie zawiera informacji na temat sprzedawcy. Powyższa informacja jest wymagana zarówno przez ustawę o prawach konsumenta, jak i ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Dodatkowo regulamin zawiera postanowienia, które mogą zostać uznane za klauzule niedozwolone m.in.:

Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

Płatność

Po uzupełnieniu formularza zamówienia dostępna jest wyłącznie płatność w formie przedpłaty na konto bankowe. Brak możliwości zapłaty za towar w chwili jego odbioru za tzw. pobraniem należy uznać za podejrzaną cechę.

{REKLAMA}

Serwer

Domena sklepu została zarejestrowana w dniu 4 stycznia 2018 r., co w połączeniu z innymi elementami dodatkowo podważa wiarygodność sklepu. Ponadto sklepu jest utrzymywany na tym samym serwerze co sklep video-top.pl oraz zdalnehobby.pl – o których już jakiś czas temu informowaliśmy.

Kontakt

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem. Po wybraniu numeru telefonu podanego na stronie sklepu połączenie jest automatyczne zrywane.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułŁatka Microsoftu sprawia problemy użytkownikom Windows 7 Następny artykuł ›Oszuści podszywają się pod PayPal

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się