Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: anlewik.eu

O sklepie anlewik.eu dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika. W związku ze zgłoszeniem postanowiliśmy sprawdzić ten sklep.
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: anlewik.eu

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu, a schematem działania przypomina on sklep o którym kiedyś informowaliśmy, a mianowicie electronum.eu Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po pierwsze, wszystkie produkty są objęte promocją. Po drugie, po umieszczeniu nazw niektórych produktów w porównywarce cenowej, szybko dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są podejrzanie niskie.

Płatność

Po uzupełnieniu formularza zamówienia dostępna jest wyłącznie płatność w formie przedpłaty na konto bankowe. To zdecydowanie podejrzana cecha, która powinna stanowić poważne ostrzeżenie dla klientów sklepu.

{REKLAMA}

Polityka prywatności

W sklepie nie ma dokumentu z którego wynikałoby - kto jest administratorem danych osobowych klientów sklepu. Warto również dodać że regulamin sklepu, który jest łudząco podobny do regulaminu sklepu internetowego karnisze.com, został pozbawiony rozdziału dotyczącego zasad przetwarzania i ochrony danych osobowych.

Kontakt

Skontaktowaliśmy się ze sklepem. Telefon odebrała osoba, która stwierdziła, że sklep nie udostępnia płatności za pobraniem uwagi na fakt, że klienci nie odbierają tego rodzaju przesyłek. Osoba ta ewidentnie korzystała z modulatora głosowego.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułWyciek danych z Facebooka a wygrana Trumpa Następny artykuł ›Jak prawidłowo skonstruować Newsletter

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się