Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: sillex.com.pl

Za pośrednictwem naszego formularza „Zgłoś zagrożenie w sieci” czytelnicy poinformowali nas o nowym podejrzanym sklepie internetowym sillex.com.pl. W sieci brakuje jakichkolwiek opinii dotychczasowych klientów sklepu, dlatego poniżej krótka analiza najważniejszych elementów sklepu.
Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: sillex.com.pl

Niskie ceny produktów

Sklep, w swojej ofercie, posiada przede wszystkim drogi sprzęt RTV i AGD. Jednak porównując cenę wybranego produktu np. pralka CANDY Gvs 158THC3-S szybko dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są podejrzanie niskie.


Sposób płatności

Sklep sillex.com.pl udostępnia tylko jeden sposób płatności tj. płatność w formie przedpłaty na konto bankowe. Z regulaminu sklepu wynika także płatność gotówką przy odbiorze czyli za tzw. pobraniem, ale formularz zamówienia całkowicie temu zaprzecza.


Kontakt

Zawsze w przypadku wątpliwości, co do legalności sklepu, staramy się z nim skontaktować. Jednak po wybraniu numeru telefonu, który jest podany na stronie, jest sygnał, ale nic oprócz tego. Po analizie adresu mailowego pojawia się następująca informacja:

Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Dołącz do naszej grupy „Oszukani przez fałszywe e-sklepy” na Facebooku
  2. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  3. Dodaj swój adres do ALERTU - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUdostępnianie dokumentacji medycznej w okresie pandemii Następny artykuł ›Google zapłaci 4,1 mld euro kary!

Newsletter

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2022. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się