Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: porello.pl

Tym razem zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie porello.pl. W sieci brakuje jakichkolwiek opinii na temat sklepu. Natomiast domena sklepu została zarejestrowana w 30 czerwca 2020 r.
Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: porello.pl

Oferta sklepu zawiera produkty z kategorii RTV i AGD. Poniżej dodatkowe cechy sklepu, które w naszej ocenie są zdecydowanie podejrzane:

Niskie ceny produktów

Porównując jednak cenę wybranego produktu np. PIEKARNIK AMICA EB7541DB FINE, który w analizowanym sklepie kosztuje 592 zł …..


…… szybko dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są podejrzanie niskie.


Sposób płatności

Sklep porello.pl udostępnia tylko jeden sposób płatności tj. płatność w formie przedpłaty na konto bankowe. Obecnie sklepy internetowe umożliwiają zapłatę za produkt, za pośrednictwem różnych kanałów płatności. Ograniczenie płatności tylko do przedpłaty na konto bankowe musi stanowić sygnał alarmowy dla klienta.


Kontakt

Zawsze w przypadku wątpliwości, co do legalności sklepu, staramy się z nim skontaktować. Jednak po wybraniu numeru telefonu, który jest podany na stronie głównej sklepu słyszymy informację, iż połączenie z uwagi na ilość zamówień oraz brak wolnych konsultantów nie może zostać zrealizowane. Tego rodzaju informacja połączona z wyżej wymienionymi cechami musi budzić podejrzenia co do wiarygodności sklepu.

Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Dołącz do naszej grupy „Oszukani przez fałszywe e-sklepy” na Facebooku
  2. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  3. Dodaj swój adres do ALERTU - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPrezes UODO nakłada karę w transgranicznym postępowaniu Następny artykuł ›Jak prawidłowo skonstruować Newsletter

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się